Pohár Silver Stone nad hlavu ještě nikdy nezvedl jiný než ruský tým. Avzhledem k tomu, že letošní ročník je zároveň ročníkem posledním, bojovali Pražané iza všechna ostatní evropská mužstva.

Domácí začali utkání očekávaným náporem a již ve třetí minutě šli do vedení. Postaral se oto vpřesilové hře ranou zúhlu ex-sparťan JanMarek.

Hra se poté vyrovnala a oba brankáři řešili několik ošemetných situací. Když už se zdálo, že Rusové si do kabiny odvezou jednobrankové vedení, udeřila Sparta. Podlešák si vybruslil zrohu a přesným bekhendem srovnalskóre.

Vsedmadvacáté minutě se blýskl další přesnou trefou Marek, když se natlačil až do brankoviště a zasunul puk těsně za brankovou čáru. To, zda puk omilimetry přešel brankovou čáru, musel po dlouhé konzultaci potvrdit až videorozhodčí.

Za pár minut šli ale Rusové do tří a Sparta dvojnásobnou početní výhodu využila. Po rychlé kombinaci střílel po přihrávce Štrby do odkryté branky obránce Jiří Vykoukal.

Na ledě se přiostřilo a vzávěru třetiny se ve sparťanském obranném pásmu strhla dokonce hromadná potyčka.

Ipotřetí šel do vedení Magnitogorsk. Ve 37.minutě zacílil zpravého křídla střelou zápěstím Igor Mirnov.

Ve třetí třetině se sice Sparta snažila vyrovnat, ale všechny její pokusy pochytal gólman Scott. Vzávěru ještě ruský tým dvakrát ujel do brejku a nejprve Mirnov a opár vteřin později po přihrávce Jana Marka Kaigorodov završiliskóre.

Iposlední ročník tedy ovládl tým zruské Superligy, tentokrát Metallurg Magnitogorsk.

Výsledek

Sparta Praha– Metallurg Magnitogorsk 2:5 (1:1, 1:2,0:2)

Branky: 20.Podlešák, 31.Vykoukal (Štrba)– 3.a 27.Marek, 39.a 59.Mirnov, 59.Kajgorodov (Marek).