Bílí Tygři začali s vědomím, že případná porážka pro ně znamená konec sezony, hodně aktivně a před brankářem Dubou bylo od prvních vteřin rušno. Ve druhé minutě mohl otevřít skóre Plodek, ale neuspěl stejně jako jeho spoluhráči po závaru v páté minutě, kdy byl vyloučen Stehlík.

Ještě při hře ve čtyřech poprvé zahrozila Sparta, Ton se dostal do samostatného nájezdu, jeho blafák však skončil mimo Hniličkovu branku. Domácí tuto hrozbu nevzali vážně a po pár vteřinách toho litovali. Krátce po návratu Stehlíka na led se do přečíslení dva na jednoho dostali Hlaváč s Netíkem a hosté vedli.

Severočeši pokračovali v aktivní hře, která nakonec přinesla ovoce. Na trestné lavici seděl Protivný, Pletka našel zpoza branky volného Žabku, který se trefil přesně pod horní tyčku a bylo vyrovnáno. V 16. minutě se liberecký obránce mohl zapsat mezi střelce podruhé, ale v další početní výhodě šanci neproměnil. Podobně dopadl i Klimenta, opět v přesilovce, v závěru první třetiny. Duba byl ve všech případech pozorný a ve spolupráci s obránci ošemetné situace vyřešil.

V úvodu druhé části se Sparta dostala opět do vedení. Rychlé přenesení hry zakončil přesně Hlinka. O pár vteřin později mohli Hniličku překonal Langhammer a Ton, reprezentační gólman byl tentokrát pozorný. Vzápětí mohl vyrovnat Pletka, jeho sólový nájezd však skončil v Dubově lapačce. A Liberec toho litoval. Další kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Netík a hosté vedli 3:1.

Kočímu se sice pak podařilo díky tvrdé ráně od modré snížit, ale sebevědomě hrající Sparta rychle kontrovala. Po chybě Krsteva se ve středním pásmu dostal k puku osamocený Ton a svůj nájezd jistě proměnil. Ještě více mohli duel zdramatizovat Plodek s Procházkou, po jejich kombinaci ve 44. minutě však skončil puk jen na tyčce.

Blízko k tomu, aby zápas přiblížil k jasnému konci byl Kratěna, jehož střela skončila těsně odkryté Hniličkovy branky. V 51. minutě se podruhé zapsal mezi střelce Hlinka, jenž v přesilové hře tečoval Černoškovu ránu od modré a zdálo se, že je rozhodnuto. Tygři však dokázali zásluhou Plodka bleskově odpovědět, k opětovnému snížení na rozdíl dvou branek potřebovali jen osmnáct vteřin.

V samém závěru ještě dokázal Zíb snížit při power play na rozdíl jediné branky, vyrovnat se však Liberci již nepovedlo.

V boji o titul se svěřenci trenéra Františka Výborného utkají s lepším z dvojice Pardubice - České Budějovice, Východočeši vedou v sérii 3:1 na zápasy a ve středu mohou rozhodnout. Liberec, vítěz základní části soutěže, obsadí v extralize konečné třetí místo.

Robert Tesař ura