V roce 2008 byl draftován jako jedenáctý v pořadí, byla mu předvídána velká budoucnost. Hned v prvním kole si na něj ukázalo Chicago, tehdy jeden z horkých favoritů na mistrovský titul. 

Svou formu z juniorských zámořských soutěží chtěl přenést také do nejslavnější hokejové ligy světa. Už ve dvaceti letech se dokonce pomalu začal zabydlovat v kabině vedle hvězd jako Patrick Kane nebo Jonathan Toews, nakonec ale v NHL neodehrál ani jeden zápas.

Trenér Joel Quenneville na lavičce Chicaga.
Sexuální skandál v NHL: Kouč Quenneville aféru tutlal, teď rezignoval

Psala se sezona s koncovým čtyřčíslím 10/11 a Chicago odstartovalo zběsilou jízdu za Stanleyovým pohárem. Kdy jindy než teď? Tým byl neuvěřitelně silný, navíc od počátku ročníku obýval vrchol zámořské tabulky.

Volal o pomoc, ale klub jej ignoroval 

A rovněž pro mladého Beache to měla být průlomová sezona. Avšak místo zázračných výkonů na ledě přišlo něco, co se dá slovy jen velmi těžko popsat. Hrozně moc toužil po tom šlapat tehdejším hvězdičkám NHL na paty, ale zkrátka nemohl. 

Čelil totiž nechutnému obtěžování ze strany videokouče Brada Adriche, který Beachovi údajně posílal zprávy s nevhodným obsahem, později před ním začal masturbovat a vše vyvrcholilo vyhrožováním a neustálým psychickým nátlakem. 

„Pozval mě k sobě domů. Všechno probíhalo v pořádku, jenže pak začal pouštět v televizi pornografické filmy a odstartovalo nechutné sexuální obtěžování,“ vzpomínal zklamaný Beach.

Jiří Vašíček (pravo) ze Slavie si vyřizuje účty s Václavem Varaďou z Třince.
Připomeňte si slavné bitky na ledě: Krvavý Vašíček, duel obrů i ostuda ve Zlíně

Kanadský talent prožíval krušné časy. Místo boje o sestavu se mu z důležité sezony stal boj o holý život. „Bylo mi příšerně. Ostatní kluci kolem mě se radovali ze života, já z něj měl rázem úplné peklo,“ prohlásil ve své zpovědi.

Bláznivý videokouč s obtěžováním nepřestal 

Beach odmítal mlčet a ihned utíkal sdělit své příšerné zážitky na vedení Blackhawks. Jenže jejich reakce dodnes bere dech. Rozhodli se totiž situaci vůbec neřešit a výhradně se soustředit na blížící se boje o Stanley Cup. 

„Vůbec ho to (videokouče) nepoznamenalo. Choval se, jako by se nic nestalo. Když jsem ho viděl, jak zvedá pohár nad hlavu a slaví s ostatními, připadal jsem si jak neviditelný. Vrchol byl, když mi klubový mentální kouč řekl, že jsem se do té situace dostal vlastní vinou a můžu si za to sám,“ vzpomínal se slzami v očích. 

Jednání šéfů KHL s arabskými šejky dospělo k úspěšnému závěru.
Hokej mezi pouštěmi a velbloudy? KHL chystá po sérii zklamání další expanzi

Hříšník sexuálního obtěžování Brad Adrich.Hříšník sexuálního obtěžování Brad Adrich.Zdroj: Chicago BlackhawksInformace se začala šířit rychlostí světla. Věděli o tom úplně všichni. I samotný trenér Quenneville. „Moc dobře věděl, co se děje. Prý řekl, že snaha vyhrát Stanley Cup je důležitější než sexuální obtěžování. Nemohu tomu dodnes uvěřit,“ líčil zklamaně. 

Nezakročil však vůbec nikdo. Vedení jej přehlíželo, zástupci hráčské asociace lhali, že situaci prošetří a vlastní spoluhráči se mu vysmívali do obličeje s homofobními urážkami. Sami to však popírají. 

„Ten člověk mi ukradl moje sny a zkazil celou hokejovou kariéru,“ povzdechl si hokejista.

A nebylo poprvé ani naposledy, co se Aldrich vyprofiloval jako nechutný sexuální predátor. Po konci u Chicaga zaujal pozici na univerzitě v Michiganu, kde si v roce 2013 vyčíhl další oběť. Tentokrát to odnesl teprve šestnáctiletý atlet. 

Kapitán Amuru Michal Jordán v reprezentačním dresu.
Strach ve vzduchu. Letadlo s českými hokejisty na palubě muselo nouzově přistát

Avšak po jedenácti letech pouhého mlčení se Beach konečně rozhodl vyjít s pravdou ven. Chtělo to pořádnou porci odvahy, ale kanadský hokejista dobře věděl, proč do toho jde.

Obdiv u kamarádů a okamžitý padák pro ignoranty

„Nemohl jsem to v sobě dusit věčně. Chci se nyní postarat o to, aby se něco podobného už nikomu nestalo. Chci zkrátka pomáhat a přispět k vytvoření systému, který udělá ze světa sportu bezpečnější místo pro všechny,“ prohlásil tehdejší útočník Chicaga. 

A ihned poté, co aféra vyplavala na povrch, se strhla napříč celou NHL doslova vlna tsunami. Kritika se valila na všechny strany, celý hokejový svět však nyní velebí jasného hrdinu: Kylea Beache. 

„To, co udělal, je projev odvahy na nejvyšší úrovni. Nedokážu ani vyjádřit, jak moc si ho vážím za to, co v posledních dnech udělal,“ napsal na Twitter brankář Las Vegas Robin Lehner.

„Systém ho zklamal a nechal na holičkách. Doufám, že hráčská asociace zajistí, aby se to neopakovalo. V této situaci zkrátka zklamala,“ kritizoval ostře útočník Montrealu Brendan Gallagher. 

Zdroj: Youtube

Spravedlnost už dohnala tehdejšího kouče Blackhawks Quennevilla, jenž byl okamžitě odvolán z lavičky dosud neporažené Floridy. A společnost doufá, že zdaleka nebude posledním případem. 

Dnes má Beach angažmá ve třetí německé lize (v minulosti hrál také ve Švédsku, Rakousku či Maďarsku), na hokej nezanevřel. Avšak hvězdnou kariéru se zlatým prstenem mu to už asi nikdy nevrátí.