Náhradník Štefl pozvedl Spartu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Lví podíl na nedělním vítězství Sparty vČeských Budějovicích měl jednadvacetiletý brankář Martin Štefl. Ten dostal v brance šanci vzhledem ke zranění klubové jedničky Duby a také absenci nové posily Pražanů Martina Altrichtera.

19.11.2007

Martin Štefl hájí branku Sparty ve spolupráci s Karlem Hromasem při zápase v Českých Budějovicích.Foto: DENÍK/Václav Pancer

„Dohoda klubů byla taková, že proti Budějovicím chytat nebude. Není to nic neobvyklého,“ uvedl asistent trenéra Sparty Marian Jelínek. Do branky se tak postavil mladík Štefl a vedl si nadmíru zdatně.

„Začali jsme slušně a velice dobře jsme bránili. Ve druhé třetině jsme dali gól, ale jako vždycky jsme rychle inkasovali a pak jsme dostali i druhý gól. Naštěstí se nám povedlo vyrovnat, ve třetí třetině jsme to zkusili a vyšlo to,“ stručně shrnul průběh utkání.

Od úvodních minut se Štefl cítil v brance dobře. „To je pravda, ale kolikrát se může brankář cítit dobře jak chce a hloupé góly mu tam přesto napadají,“ pokrčil rameny a připustil, že po dvou inkasovaných gólech mu pořádně zatrnulo.

„Šly rychle po sobě. Naštěstí se nám podařilo skóre otočit,“ ulevil si. V závěru si při power play domácí vynutili obrovský tlak a především Hüblova šance volala po vyrovnání.

„Měl to asi dost v rychlosti a naštěstí jsem se stačil přesunout a puk krýt. Byl to vyloženě instinkt,“ popisuje svůj nejlepší zákrok zápasu. „Proti silnému soupeři jsme obstáli a tři body nám patří zaslouženě.“

19.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Místo vraždy ulice Slavíčkova u křižovatky se Sokolovskou ulicí.
15

Vražda v Jihlavě: Muž střílel po protijedoucím vozidle, řidička nepřežila

Letiště Schiphol v Amsterdamu, ilustrační foto
1

Na amsterdamské letiště vnikl muž s nožem, policie ho postřelila a zatkla

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.

Při bitkách mezi izraelskými vojáky a Palestinci čtyři Palestinci zahynuli

Izraelští vojáci zabili v pátečních přestřelkách čtyři Palestince a nejméně 150 dalších zranili. Palestinci pokračují už druhý týden v násilných protestech proti tomu, že americký prezident Donald Trump uznal Jeuzalém za izraelské hlavní město.

Dřina s odměnou. Češi vyzráli na Kanadu

/FOTOGALERIE/ Po skvělém obratu proti Finům přišla další těžká zkouška. Čeští hokejisté ji zase zvládli, v pátek na ledě v Moskvě porazili Kanadu 4:1.