Sám David Stach o tom mluvit nechce a Deníku řekl jen to, že se všichni všechno včas dozví. Jenže fanoušci jsou netrpěliví a spekulují.

Co se týče klubu, Rytíři přece jen něco prozradili ústy svého mluvčího Víta Herala. „Mohu potvrdit, že jsme s Davidem Stachem v kontaktu a máme o něj zájem. Nikdy nebylo tajemstvím, že vždy měl a stále má doma na Kladně dveře otevřené,“ řekl Heral.

Stach odcházel před dvěma lety z Kladna do Plzně za extraligovou šancí. Tehdy v dresu Rytířů strčil do kapsy celou druhou ligu, skvěle si vyhověl s Vítězslavem Bílkem a udělal ligový rekord 91 kanadských bodů. Je neskutečně kreativní, má úžasné čtení hry, přihrávku, umí i zakončit. Trenér Josef Jandač s ním ve své době kalkuloval i pro reprezentaci a dal mu i šanci.

Pro Stachův návrat by mohla mluvit i vazba na majitele Rytířů Jaromíra Jágra. Stachův děda Adolf, bývalý skvělý kladenský hráč, vedl Jágra v dorostu, nejlepší český hráč všech dob si také zahrál v mládí se Stachovým tátou Janem. Obě rodiny také pocházejí ze Švermova.

Pod vedením Jaromíra Jágra by se tak kariéra pořád ještě mladého útočníka mohla vrátit na oslnivou úroveň.