A hokejisté tak musejí načasovat formu na nezvyklý letní vrchol sezony. „Na ledě jsem byl zatím jenom jednou, jinak jsem se ale připravoval každý den v Přerově a Olomouci, bylo to nejnáročnější léto v kariéře. Chuť na to člověk v tomto období moc nemá, ale není to nejhorší,“ přiznává bývalý blyštivý talent Komety.

Z té devatenáctiletý zadák loni draftovaný Columbusem Blue Jackets před rokem zamířil do kanadské juniorské soutěži, kde se mu v dresu Reginy Pats dařilo. Nasbíral jedenačtyřicet bodů v šestapadesáti zápasech. „Sezona se vyvedla, i když samozřejmě, vždy to jde líp. Podařilo se mi zlepšit hodně aspektů v mé hře. Jen mě mrzí, že se nám nepovedlo postoupit do play-off,“ přiznal přerovský rodák.

Část sezony nastupoval ve formaci s jedním z největších talentů současného hokeje Connorem Bedardem, který by měl být jasnou jedničkou draftu v příštím roce. „S ním se body sbírají lehce. Naživo jsem ještě neviděl lepšího hráče. Na začátku sezony měl ještě slabinu ve hře dozadu, ale postupně se zlepšil a teď už může hrát cokoliv,“ vyzdvihl Svozil svého hvězdného spoluhráče.

V reprezentaci se Svozil potká se svým možným budoucím klubovým parťákem Davidem Jiříčkem, jenž byl minulý týden draftovaný jako celkově šestý také Columbusem. V budoucnu tak není vyloučeno vytvoření ryze české defenzivní dvojice v týmu NHL. „To nevím,“ zasmál se Svozil a dodal. „Třeba někdy v budoucnu ano. Každopádně se na Davida těším. Psali jsme si. Přál jsem mu hodně štěstí na draftu a ať si ho vybere Columbus, což se povedlo. V jistém slova smyslu jsme konkurenti, ale hlavně je to super kamarád.“

Snem talentovaného zadáka je NHL, zdá do ní nakoukne v příští sezoně si netroufá odhadovat. „Každý tam chce hrát, ale sám teď nedokážu říct, kde se vidím. Uvidíme podle kempu v září,“ zdůraznil Svozil.

Nyní má v hlavě především blížící se světový šampionát. „Teď v Brně tu nejsou ještě všichni, ale když jsem viděl ta jména, naše ambice mohou být vysoké, nicméně musíme zůstat nohama na zemi,“ dodal Svozil.