Český hokejista Milan Michálek by se měl příští týden vrátit do sestavy Ottawy. Sedmadvacetiletý útočník podle serveru sportsnet.ca prošel testy po doléčení otřesu mozku a mohl by v úterý nastoupit proti Montrealu.

Michálek, který v dosavadním průběhu zámořské soutěže nastřílel 19 branek a patří k nejlepším střelcům ligy, nehrál od 13. prosince, kdy se při utkání s Buffalem zranil při srážce se spoluhráčem Erikem Karlssonem. Dosud kvůli otřesu mozku vynechal pět zápasů.

Bývalý hráč Českých Budějovic a San Jose už v týdnu trénoval s týmem. "Chtěl si zabruslit a šlo mu to opravdu dobře, takže to beru jako dobré znamení," uvedl trenér Paul MacLean. "O jeho tréninku jsem nedostal žádné zprávy, kromě toho, že mu to šlo dobře. Uvidíme, jak to půjde dál, ale vypadá to pozitivně," přidal kouč, který zvažoval Michálkovo nasazení už do pátečního utkání s Carolinou, nakonec však jeho návrat ještě odložil.

Michálek v dosavadním průběhu NHL nasbíral v 31 zápasech 25 bodů za 19 gólů a 6 přihrávek. V tabulce střelců je na šestém místě, na první příčku, kterou drží Slovák Marian Gáborík, však ztrácí pouhé dva zásahy.