OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU

"Dostal jsem velkou šanci, ale bohužel jsem ji nevyužil. Moc mě to mrzí," klopil zrak pětadvacetiletý gólman ruského Jekatěrinburgu.

Viníte se z obdržených branek?
Mrzí mě druhý gól. Byla to rána, ale ruku jsem měl přilepit k tělu a puk neměl do sítě projít. Měl jsem ho chytit. Nemá smysl řešit, proč a jak to vzniklo. První a třetí góly byly těžké. Vůbec jsem neviděl. Jen jsem si kleknul a doufal, že mě to trefí. Ale dneska jsem neměl ani štěstí v tom, že by mě puk trefil.

Švédové velice dobře clonili. Měl jste šanci si střely najít?
Oni to umí. Opravdu stojí přesně tam, kde mají, když hráč vystřelí. Dali z toho tři góly.

Mohou obránci útočníky před brankovištěm odklidit, nebo už půjdou za hranici faulu?
To je práce všech. Práce gólmana, obránců i útočníků. Kdyby se našly nějaké okénka, střely jsem chytil. Jenže ani to nevypadalo jako šance, padalo jim to tam.

Cítil jste na začátku proti kandidátovi na zlato nervozitu?
Necítil jsem se špatně. Potřeboval jsem na začátku trošku víc střel. Ale žádné pěkné, které bych si chytil, nepřišly. Jen samé tečované, zacloněné. Nedostal jsem se do toho.

Z brány se vám ani po třech gólech nechtělo?
Vzdávat jsem to nechtěl. Ale bylo jasné, že tým potřebuje nakopnout. Chtělo to nějaký impulz. Po třetím gólu jsme měli hlavy dolů. Bohužel jsme dostali hned čtvrtý gól, ale hra se potom změnila, vypadala z naší strany mnohem lépe. Myslím, že do dalších zápasů můžeme jít docela optimisticky.

Co se vám honilo hlavou na střídačce?
Rekapituloval jsem si zápas. Bylo mi to líto. Nechtěl jsem, aby to takhle dopadlo. Ale někdy prostě přijde takový, tak to v hokeji chodí. Ale pro mě přišel v blbou dobu.

Vymažete jej rychle z hlavy?
Nic jiného nezbývá. Ještě nějakou dobu budu doufám hrát. Nedostal jsem žádný blbý gól, abych se musel stydět a chodit kanálem. Fakt moc mě to mrzí. Dostal jsem šanci na velkém turnaji a střídal jsem ještě před polovinou zápasu, což rozhodně není důvod k radosti.

Dá se zapomenout?
Olympiáda je jednou za čtyři roky, člověka to bude mrzet, ale s dalšími zápasy jede vlak dál.