Na dvě branky Connoru Bedardovi přihrával Stanislav Svozil, který se z Přerova do zámoří vrátil o pár dnů později. Odehrál tak jen poslední dva zápasy. Při výhře 7:4 nad Saskatoonem Blades se blýskl čtyřmi asistencemi, další nahrávku zapsal i v noci z neděle na pondělí během triumfu Reginy nad Portlandem v poměru 4:3.

Zdroj: YouTube/Western Hockey League

„Je zábava s Connorem hrát. Má třináct bodů ve třech zápasech. To je neuvěřitelné,“ kroutil hlavou Svozil na tiskové konferenci po posledním zápase a nezapomněl připomenout ani neuvěřitelnou bodovou sbírku Bedarda na šampionátu, kde zázračný forvard nasbíral v sedmi zápasech 23 bodů (9+14). „Promiňte mi to, ale to je nechutné. Nic podobného jsem neviděl,“ rozesmál 19letý obránce novináře.

Sám Svozil je jasně nejproduktivnějším obráncem týmu, v 30 zápasech zapsal už 42 bodů (5+37) a dá se očekávat další zlepšení.

„Myslím, že mistrovství světa mi pomohlo. Byl to jiný hokej. Teď tady chci hrát svoji hru. Mám v lajně výborné hráče, rozumíme si. Když umíte hrát hokej, není to složité,“ zmínil Svozil, který už dříve chválil i Bedardovu osobnost.

Radim Rulík si připsal na své konto další úspěch.
Kouč stříbrné dvacítky Rulík radí čtyři P: pokora, píle, pracovitost, poctivost

„Na to, jak skvělý hokejista to je, není vůbec namyšlený. Je skromný, dá se s ním bavit, maká na sobě a dává tomu všechno. Je to skvělý kluk. Po finále jsme si jen pogratulovali, řekl, že jsme hráli jako tým výborně a uvidíme se v Regině,“ říkal bek draftovaný Columbusem před odletem do Kanady.

Souhra kamarádů tedy okamžitě zafungovala a táhne Pats směrem k vyšším patrům tabulky.

Connor Bedard v číslech:

30x v řadě bodoval
17 gólů v posledních 8 zápasech
55 bodů v posledních 18 zápasech
1. v lize v gólech, asistencích, bodech, střelách na bránu a vítězných gólech