V nadcházející sezoně se Sparta podle zkušeného útočníka soustředí hlavně na úspěch v play off.

"Největší favorit to má vždy nejtěžší. My jsme měli jsme super základní část, ale nezvládli jsme to v play off. Teď budeme rádi, když budeme hrát v klidu základní část a nemusíme být první, i když budeme chtít samozřejmě vyhrát každý zápas. Našim největším cílem bude uspět v play off," řekl Rolinek novinářům na středeční tiskové konferenci.

Sparta v létě opět obměnila kádr, i když ne tak výrazně jako před rokem, ztratila zejména nejproduktivnějšího hráče Petra Tona. "Už to nebudou střelecké hody a nebudeme vyhrávat vysoko jako loni. Bude to upracovanější. Máme ale výborný kolektiv, lepší než v minulé sezoně," uvedl mistr světa z roku 2010.

Věří, že by Tona mohl nahradit slovenský talent Martin Réway. "Musím ho pochválit za to, jak hrál v přípravě," řekl Rolinek uznale na adresu devatenáctiletého hráče.

Na prohrané semifinále nezapomněl

Čtyřiatřicetiletý útočník ale přiznal, že na dubnový semifinálový nezdar proti Brnu ještě nezapomněl. "Člověk to má v hlavě pořád. Měli jsme skvěle rozehraný sedmý zápas a soupeř to otočil. Byl tam výpadek u spousty hráčů. Doufám, že takový výpadek, taková tma v našem výkonu u každého hráče, se nebude opakovat," přál si Rolinek.

Připravuje se na to, že Sparta v nadcházející sezoně nebude tak ofenzivní. "Byl bych rád, kdybychom pokračovali ve střeleckých hodech, ale myslím, že tolik gólů dávat nebudeme," řekl.

Rolinek přišel do Sparty před rokem a poznal tak, jak specifické je hrát v tomto pražském klubu. "Jsem ale rád, že jsem v top klubu, který má takové veliké ambice. Není to jen o tom zúčastnit se a postoupit do play off. Jsem plný očekávání. Chci potvrdit, že Sparta bude hrát nahoře," uvedl.

Spartě podle něj může pomoct, že tentokrát není jednoznačným favoritem extraligy. "Loni to bylo brané tak, že jsme nakoupili spoustu hráčů, platy byly vysoké a úspěch by měl přijít. Letos se objevily další kluby, které dobře posílily, a Sparta není jediný top tým, jediný velký favorit. Špička je vyrovnaná. Věřím, že nám bude vyhovovat, že jsme jedním z favoritů," dodal Rolinek.