Deset hráčů ve věku dvaadvacet nebo méně let je v tuto chvíli na soupisce reprezentace. Ze zámoří navíc brzy dorazí další mladíci Chytil a Chlapík. „Očekávám, že přinesou energii, nadšení a kreativitu. Věřím, že se poperou o mistrovství světa. Nic jistého ale určitě nemají,“ prohlásil na adresu talentovaných forvardů asistent trenéra Václav Prospal.

Mládí automaticky neznamená pozvánku do Kodaně, o čemž už mluvil také Jandač. Nicméně vzhledem k vyššímu počtu omluvenek se na pár „zajíců“ jistě dostane. „Spousta kluků nemohla přijet a otevírá se tak šance pro mladší generaci, což nám může i pomoct,“ řekl Prospal.

Ze zdravotních důvodů vypadli evropské stálice Zohorna, Radil či Kovář. Z Ameriky dorazila čerstvá zpráva, že nedorazí Michal Frolík, který očekává narození potomka. Chicago nepustilo Jana Ruttu. S výčtem omluvenek bychom mohli pokračovat.

Kdo je ještě ve hře?

Nově si tedy zvykejte na pardubickou kliku Kaut Tomášek, obránce Pyroch-tu z Liberce nebo Galvase z Olomouce. Všichni mladíci cítí šanci a rozhodně ji budou chtít chytnout za pačesy. Stále ještě dvaadvacet je i Dominiku Kubalíkovi, který byl v únoru na olympijských hrách nejmladším mužem výběru. Najednou je z něj takřka mazák a premiéru může zažít i na mistrovství světa. „Cítím, že šance je letos větší,“ potvrdil kanonýr.

Přísun hvězdiček by navíc mohl pokračovat. V zámoří skončila sezona střelci Filipu Zadinovi, který zazářil na šampionátu „dvacítek“. A velmi nahlas se opět mluví o Martinu Nečasovi, kterého však ještě čeká extraligové finále s Kometou. Jandač ale už dříve avizoval, že s ním minimálně do přípravy počítá.

„Hezky se to poslouchá, s trenérem jsem i mluvil. Teď se ale soustředím na finále a pak se uvidí,“ uvedl brněnský útočník.

Jedno je jisté. Dravé mládí si hlasitě říká o místo mezi elitou.