Řada třineckých obyvatel v dobu zrovna vstávala na ranní šichtu do tamějších oceláren, někteří z nich však vyměnili pár hodin spánku za dlouhé čekání před arénou. Čekání na své hrdiny. A okolo půl šesté ráno se skutečně dočkali. Oceloví mistři úspěšně dorazili domů do Třince. 

Z autobusu se postupně hrnula řada nadšených, ale pochopitelně naprosto vyčerpaných šampionů. Fanoušci je přivítali hlasitým skandováním, okolní ovzduší si na chvíli podmanil všudypřítomný červený kouř z dýmovnic. Před Werk Arenou to vypadalo jako za bílého dne. 

Hokejisté Třince vyhráli šesté finále nad Spartou 2:1 a slaví třetí mistrovský titul v řadě!
Dobojováno! Třetí titul v řadě slaví Třinec, Spartě zůstalo stříbro

Hokejisté Třince se nejprve postupně odebírali do útrob stadionu, aby si do šatny uložili své osobní věci, obránce Tomáš Kundrátek však už v tu dobu pózoval před nadšeným davem s překrásnou trofejí. Třetí v řadě. Čtvrtou v klubové historii. Div, že mu z rukou nevypadla. 

Únavu před autobusem neskrýval ani kanonýr Andrej Nestrašil, jemuž vaz zlámala dlouhá a téměř šestihodinová cesta na trase Praha-Třinec. „Byla to dlouhá cesta. Abych se přiznal, jsem úplně hotový, potřebuju se na chvíli vyspat,“ hlesl ospalým tónem přítomným novinářům.

 Sparta - Třinec 1:2, Oceláři jsou znovu zaslouženě mistry republiky.Sparta - Třinec 1:2, Oceláři jsou znovu zaslouženě mistry republiky.Zdroj: ČTK

Československé hity a tanečky na benzínkách

Není divu, třinečtí šampioni svou mistrovskou jízdu autobusem pojali vskutku poctivě. Éterem zněly známé české a slovenské hity, na palubě nejúspěšnější posádky letošního ročníku to žilo jako na pravé diskotéce. Včetně již dobře známého diskžokeje Marka Daňa. 

„Už jsem měl určitou praxi z olympiády, kde jsme s klukama oslavovali legendární bronz. Ke konci cesty se k tomu teda přimotal i Petr Vrána, který se pouštění písniček také chytil,“ řekl slovenský kanonýr. 

Trenér Třince Václav Varaďa.
Trenér mistrů Varaďa: Nejsem vyhořelý, chci hned trénovat. Neodchází zapšklý

Šampaňské teklo proudem, zásoby piva docházely téměř každou minutou. A tak se hokejoví mistři stihli na pár okamžiků ukázat také nočním provozům benzínových stanic. A kdo v tu chvíli zrovna tankoval nebo absolvoval nucenou pauzu nad šálkem kafé, zažil nevšední zážitek. 

„Stáli jsme snad na třech pumpách, zpívali jsme, tancovali. Bylo to něco speciálního, mnohem silnější zážitek, než kdybychom byli rozlezlí po různých krčmách a barech,“ prohlásil po příjezdu útočník Vladimír Dravecký. 

Unáva neúnava, párty šampionů jede dál

„Někteří nám samozřejmě gratulovali, jinde jsme naopak narazili, když jsme hned dostali za úkol uklidit po sobě ten nepořádek. Někdy jsme tam trochu…, ale to k tomu patří,“ zasmál se šestatřicetiletý snajpr. 

Mistrovský autobus zkrátka žil. Pro některé hráče z kabiny Ocelářů to nyní budou už třetí oslavy, ale úplně poprvé vyšperkované o noční cestu se vzácným pohárem a lesklou dominantou na krku přes celou republiku.

Brankář Třince Marek Mazanec při klíčovém zákroku lapačkou.
Brankář Ocelářů Mazanec: Úleva, že jsem to klukům nezkazil. Mám toho plný kecky

Krátký šlofíček? Na palubě třineckého autobusu takřka nemyslitelná věc. „Já to na chvíli zkoušel, ale po deseti minutách jsem zjistil, že to vlastně nemá cenu,“ prozradil Andrej Nestrašil. „Nikdo nespal. Možná trenéři vepředu chvíli, ale hráči ne,“ dodal brankář Marek Mazanec.  

A tímto mistrovské oslavy rozhodně nekončí. Po krátké zdravici s věrnými fanoušky se třinečtí šampioni přesunuli do místního klubu, kde celý program hodování pokračoval směle dál. Odpoledne trocha spánku a poté už velká „Friday night“ třinecká párty.