Posledním z nich je útočník Jan Kovář, který se na rok upsal New York Islanders.

V Magnitogorsku se vypracoval v jednu z největších hvězd Kontinentální hokejové ligy. Hlavně jeho spolupráce s Mozjakinem a Zaripovem dovedla klub k titulům v letech 2014 a 2016. Český centr však stále pokukoval po možnosti vydat se za oceán. Nakonec se odhodlal v osmadvaceti.

„377 bodů v 368 zápasech KHL. Teď, po pěti sezonách v Magnitogorsku, přišel čas na změnu,“ napsal na Twitter jeden z jeho agentů Michal Sivek.

Záplata po superstar

Kovář si u Islanders vydělá dva miliony dolarů za rok a právě on by mimo jiné měl zalepit díru po odchodu největší hvězdy Johna Tavarese.

Jedné ze superhvězd celé soutěže skončila loni smlouva. Přestože se nový generální manažer Lou Lamoriello snažil tvář klubu přemluvit k setrvání, nezdařilo se. I Tavares šel totiž za svým dětským snem, zahrát si za Toronto.

„Když mi bylo pět nebo šest, začal jsem fandit Maple Leafs a říkal jsem si, že jednou obleču jejich dres. Při jednáních jsem si vzpomněl, jaká byla zábava sledovat je v dětství. Takovou příležitost jsem si nemohl nechat uniknout,“ uvedl kanadský útočník.

Po jeho příchodu se rázem stalo Toronto jedním z favoritů na Stanley Cup. Alespoň podle mínění sázkových kanceláří. Ale pozor! Za posledních devět let nevyhrál tým ani jednu sérii play-off. A bývalý kapitán Islanders zvítězil

v jediné. Nové spojení bude (možná právě proto) jedním z hlavních lákadel a otazníků nového ročníku.

A čeští fanoušci mohou zase sledovat, zda Jan Kovář nechá zapomenout na výkony hlavní postavy Ostrovanů posledních let.

Poslední šance?

Podpisy pod nové kontrakty rozdávali i jeho další krajané. Dlouholeté smlouvy si vysloužili Tomáš Hertl v San Jose a Michal Kempný ve Washingtonu, který se opět setká s parťákem Johnem Carlsonem.

Obránce Capitals měl také patřit k cennému zboží na trhu volných hráčů. Na rozdíl od Tavarese však bude hájit nadále stejné barvy. Totéž platí pro Drewa Doughtyho. Tomu sice měla končit smlouva až příští rok, Los Angeles si ho však už teď pojistili monstrózním kontraktem, díky kterému si kanadský obránce vydělá jedenáct milionů dolarů za sezonu až do roku 2027.

„Je to jeden z nejlepších beků světa. Jsme rádi, že jsme se domluvili na dlouholeté smlouvě,“ prohlásil generální manažer Kings Rob Blake.

Volní hráči z řad českých hokejistů podepsali shodně na rok. Roman Polák se stěhuje do Dallasu, Tomáš Plekanec se vrací do Montrealu, obránce Andrej Šustr zkusí štěstí v Anaheimu a brankář Petr Mrázek v Carolině.

Po nepříliš vydařených dvou sezonách se z potenciální jedničky stal v Detroitu nechtěným a v zimě putoval do Philadelphie.

Ani tam však nezářil a u Hurricanes bude muset prokázat, že do NHL stále patří. „Vím, že mě současná situace dostává pod tlak, ale mám ho rád,“ prohlásil pro klubový web.

Může to být jeho poslední šance, což ukazuje také případ Ondřeje Pavelce. Loni podepsal hned první den po otevření trhu s Rangers, letos zatím marně čeká a příliš neobsazených pozic už nezbývá.

Na novou adresu se stěhuje i Vladimír Sobotka. V jeho případě se tak stalo v rámci velkého trejdu, kdy z Buffala zamířil do St. Louis ceněný forvard Ryan O'Reilly. Opačným směrem pak putoval mimo jiné český útočník.

Zvykejme si. S novou sezonou přichází opět spousta změn.

Nejzajímavější podpisy v NHL:
Nové kluby:

John Tavares (Toronto na 7 let za 77 milionů dolarů)
Paul Stastny (Vegas na 3 roky za 19,5 mil. dolarů)
James Van Riemsdyk (Philadelphia na 5 let za 35 mil. dolarů)
Petr Mrázek (Carolina na 1 rok za 1,5 mil. dolarů)
Roman Polák (Dallas na 1 rok za 1,3 mil. dolarů)
Tomáš Plekanec (Montreal na 1 rok za 2,25 mil. dolarů)
Andrej Šustr (Anaheim na 1 rok za 1,3 mil. dolarů)

Prodloužili:

Joe Thornton (San Jose na 1 rok za 5 milionů dolarů)
Drew Doughty (Los Angeles na 8 let za 88 mil. dolarů)
Dmitrij Jaškin (St. Louis na 1 rok za 1,1 mil. dolarů)
Tomáš Hertl (San Jose na 4 roky za 22,5 mil. dolarů)
Michal Kempný (Washington na 4 roky za 10 mil. dolarů)