"Musím to hodnotit velice pozitivně. Kluci měli zájem a s manažery (klubů) to bylo podobné. I když jsou to náhradníci pro ten 'taxi squad', žádný z manažerů do toho nechtěl házet vidle. Všichni to podpořili a hráči to uvítali i za těchto podmínek," řekl Nedvěd v rozhovoru s novináři.

Trenér Filip Pešán na střídačce během Channel One Cupu v Moskvě.
Změna před startem olympiády. Reprezentace mohou po vzoru NHL dopsat šest hráčů

O možnosti vzít do Pekingu náhradníky rozhodla mezinárodní federace IIHF v reakci na pokračující celosvětový boj s koronavirem teprve v pondělí. Doplnit pětadvacetičlennou nominaci mohl národní tým až šesti jmény - pěti bruslaři a jedním brankářem, ale rozhodl se po zvážení situace využít pouze polovinu.

Brankáře brát do Pekingu nechce

"Čím více hráčů na tréninku, tím je to obtížnější. Takhle jsme se zkrátka rozhodli," řekl již v úterý Nedvěd a vysvětlil také, proč tým bere do Číny pouze hráče do pole a nikoliv gólmana. "Nechceme brát brankáře, protože máme tři, kteří budou po covidu. Tam nevidíme nutnost nominovat dalšího gólmana jako čtvrtého."

 Alexandr Salák v brance Sparty.
Aféra se striptýzem, poté žádost o odchod. Ať se Salák sbalí a jde, říká Jandač

V případě krizového scénáře by další hráče na tři zbývající místa v "taxi squad" povolala reprezentace operativně. "Kdybychom viděli, že se tam situace vymyká normálu a počet nakažených hráčů by byl neudržitelný na to, abychom mohli dál normálně pokračovat v zápasech, o této variantě bychom samozřejmě uvažovali, ale to bychom řešili operativně," nastínil Nedvěd.

Náhradníci budou v dějišti her ubytováni mimo olympijskou vesnici a budou oddělení od mužstva, přitom ale budou mít možnost trénovat s týmem.