Tenkrát sestřelil Kladno, České Budějovice už jsou na dohled

Praha - Kladenští hokejisté dávají všanc prvenství v základní části první ligy. Po sobotní prohře v Litoměřicích tentokrát odešli poraženi z domácího ledu, když je v prodloužení přetlačilo Ústí nad Labem. Druhé České Budějovice tak na vedoucí příčku už ztrácejí jen dva body. Třetí místo udržela v přímém souboji v Edenu jihlavská Dukla.

3.2.2016

Kladno - Ústí nad Labem, WSM ligaFoto: Tomáš Kostečka

Ústřední postavou duelu v Kladně byla dlouholetá opora týmu a ještě v minulé sezoně kapitán Rytířů Petr Tenkrát. Vicemistr světa z Rigy 2006, který se v létě dohodl s Kladnem na rozvázání smlouvy, nejdříve ústecký tým poslal v oslabení do vedení. Pak jej pomohl získat znovu přesným pasem v přesilovce a nakonec mohl v závěru rozhodnout, jenže při trestném střílení Lukáš Mensator sklapl betony včas.

Kladno vzápětí vyrovnalo, avšak Tenkrát si spravil chuť alespoň v prodloužení. To stál na začátku přesilovkové kombinace, po níž Aleš Tůma tečoval puk do branky. Hostům se podařilo uhlídat mimořádně produktivní dvojici David Stach, Vítězslav Bílek, kteří si nepřipsali ani bod, navíc byli na ledě při inkasovaném gólu ve vlastní přesilovce.

Ústí tak získalo důležité body v boji o 10. příčku pro předkolo play off. Teď má náskok tří bodů před jedenáctou Třebíčí, jež podlehla doma Českým Budějovicím. Horácká Slavia si nechala utéct konec úvodní třetiny, kdy v rozmezí čtyř minut inkasovala třikrát.

O vyřazovací boje zabojovaly Benátky nad Jizerou, které doma zdolaly Litoměřice v prodloužení. Opřít se mohly o velezkušenou dvojici.

Autor vítězného gólu v boji o zlato z MS 1999 v Lillehammeru Jan Hlaváč, který před nástupem ve Spartě bude nastupovat v jejich dresu, ozdobil první start v sezoně po návratu ze zámoří, kde žije s rodinou, dvěma trefami. Na tu první přitom čekal jen necelých deset minut. Při nájezdech sice svůj pokus nedal, ale zastoupil jej Václav Pletka.

47. kolo první hokejové WSM ligy:

Třebíč - České Budějovice 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)
Branky: 29. Polodna, 34. Kristl, 55. Raška, 56. Dolníček - 16. Marek, 19. Zíb, 20. Žálčík, 26. Mikyska, 40. Kolmann. Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 1720.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 10. a 58. Hlaváč, rozhodující sam. nájezd Pletka - 48. Horna, 59. Toman. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 5:4, navíc Plodek 10 min., Ulrych - Kopta oba 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 328.

Kadaň - Most 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 45. Wágner - 34. a 58. Smolka, 9. Strejček, 22. Nedrda, 46. Rod. Rozhodčí: Bejček - Rampír, Polák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 350.

Kladno - Ústí nad Labem 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. Pitule, 55. Redlich - 9. Tenkrát, 47. Chalupa, 63. D. Tůma. Rozhodčí: Krob - Rozlílek, Maštalíř. Vyloučení: 6:6, navíc Skuhravý (Kladno) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2165.

Slavia Praha - Jihlava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 55. Kašpařík - 23. Mrňa, 32. Seman, 60. Kaláb. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. Diváci: 1632.

Přerov - Šumperk 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. a 29. Grof, 62. Ferenc - 12. Miškovský, 35. A. Holík. Rozhodčí: Přikryl - Ganger, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 2328.