Vzrůstem malý, ale výkonem velký Jiří Ticháček je jednoznačně tím nejlepším, co hokejové Kladno v jinak utrápené sezoně ukázalo.

Stříbrný medailista z loňského světového šampionátu juniorů udělal obrovský výkonnostní krok dopředu, v kanadském bodování jasně předčil se 43 body všechny ostatní Rytíře, dorovnal klubový rekord a stal se nejproduktivnějším obráncem celé extraligy. Navíc se dostal do národního týmu dospělých a má reálnou šanci zahrát si na MS v Praze.

Radost Jaromíra Jágra z hattricku proti USA na mistrovství světa v Bratislavě 2011.
Nezapomenutelný zážitek, říká Jágr o MS v Praze. Národní tým potřebuje Pastrňáka

„Přemýšleli jsme, jaký dárek ti dát za skvělou sezonu, jakou jsi měl. Pojedeš na týden do Pittsburghu a my to sice nazýváme zájezd, ale já spíš chci, aby ses podíval jak se tam trénuje, také je tam návštěva zápasu s Edmontonem, návštěva školy, kde bude Mario (Lemieux), Trottier a další veteráni,“ popřál Jaromír Jágr překvapenému Jiřímu Ticháčkovi ve Sky boxu těsně po zápase s Karlovými Vary.

Dodal, že on sám cítí, že do NHL může 21letý rodák ze Sokolova dojít.

„Chci, abys viděl, kde končí tvoje cesta. Na NHL rozhodně máš!“ je přesvědčen Jágr, zatímco překvapený Ticháček skoro lapal po dechu.

„Uvidím NHL poprvé, tak se těším, je to neskutečné,“ řekl a dodal tiše: „Čau Džegr…“ - slavná osmašedesátka mu totiž nabídla tykání…