Berani v úvodu promarnili minutu a půl dlouhou přesilovku pět proti třem, přičemž brankáře Hamerlíka příliš neohrozili. Třinecký Klimenta na druhé straně zahodil tutovou šanci, když mu do jeho střely mířící do prázdné branky skočil jako tygr fantastický Sedláček.

„Soustředil jsem se, abych to trefil. Skákalo mi to a chtěl jsem, aby to šlo to nahoru a trefilo mu to lapačku," litoval promarněné šance Klimenta.

V 16. minutě už však inkasoval, když Adamský využil za 17 vteřin přesilovku. Po půlminutě hry však vyrovnal svou první trefou v play off zlínský Ondráček. „Tu situaci jsem ani neviděl. Až mi pak Marek Melenovský říkal, že to byl gól," popsal Jiří Ondráček.

Zajímavostí je, že rozhodčí Hribík řešil obě gólové situace s kolegou u videa. Zlínští opět postavili ve středním pásmu žlutomodrou hradbu, Oceláři přesto byli střelecky aktivnější.

Zlín trpělivě čekal na šance

Třinci nelze upírat snahu, ovšem zlínští se nikam nehnali a trpělivě čekali na chyby soupeře. „Zlín to zabetonoval a vyhazoval puky do středního pásma," kroutil hlavou exzlínský obránce ve službách Třince Lukáš Galvas.

„Byl to vyrovnaný zápas a spíše úporný boj. Nebylo to moc hezké na pohled," přidal se ke svému svěřenci i hlavní trenér Třince Josef Turek.

I Oceláři však měli možnost krátké dvojnásobné přesilovky, ovšem Sedláček byl pozorný. V čaroděje se pak proměnil ve 39. minutě, když opět fantasticky lapil šanci Polanského, který jen zlostně třísknul hokejkou i rukavicí o led.

„Celé utkání jsme doufali v úspěch, v čemž nás podpořil vynikající Kuba Sedláček. Byl to jeho zápas a jeho zásluhou jsme získali třetí bod," poznamenal na adresu zlínského gólmana asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Hosté toužili po výhře víc

Ve třetí třetině Zlín přitlačil a Oceláři byli kolikrát v úzkých. Veselý trefil v přesilovce horní tyč, Leška se po pádu helmy Lojka, který bez ní nemohl aktivně hrát, ocitl zcela sám před Hamerlíkem. Ten zlínského útočníka ale tentokrát vychytal. Poradil si i s Čajánkovou jedovkou. Na druhé straně vytáhl další výtečný zákrok Sedláček proti Růžičkovi. Urputná a vyrovnaná bitva tak dospěla do prodloužení.

„Čekali jsme na brejky. Soustředíme se na defenzivu," připomněl Veselý jasnou taktiku.

Play off by nájezdy ukončovat neměly

V podobném duchu jako celý zápas se odvíjelo i desetiminutové prodloužení, ve kterém měl největší šanci až 25 vteřin před koncem Bonk. Dramatická bitva i včera dospěla do nájezdů, na které šel do třinecké klece místo Hamerlíka Šimon Hrubec. Ten nakonec nestačil na nájezd Lešky, který musel potvrdit videorozhodčí. Všechny tři dnešní trefy tak musel prozkoumat pán u videa.

„Znovu zopakuju, že v play off by se mělo hrát prodloužení do úplného rozhodnutí. Dovednostní soutěže jsou spíše pro základní část. My jsme tady dvakrát vyhráli na nájezdy, za což jsme rádi, ale klidně to mohlo skončit naopak a byli bychom v pozici jako Třinec," myslí si Jurík.

„Od třetí třetiny jsme byli trošku horším týmem. V prodloužení to bylo vyrovnanější, nebyly tam ale šance. Potom jsme bohužel dostali gól a žádný jsme nedali, proto jsme nemohli vyhrát. Je to náročné na bruslení a v sobotu nás to stálo hodně sil, které nám dneska chyběly," všiml si Turek.

Třinec - Zlín 1:2 po nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Adamský (Klimenta) - 16. Ondráček (Melenovský), rozhodující sam. nájezd Leška. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Stav série: 1:3.

Třinec: Hamerlík (na nájezdy Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Zagrapan - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Orsava, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík (54.-60. Horák) - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.