Tomáš Hertl se prosadil poprvé ve 13. minutě, střelou z mezikruží vyrovnal na 1:1. Islanders odskočili i díky dvěma využitým přesilovým hrám na 4:1, ale závěr patřil San Jose. Kevin Labanc snížil v 52. minutě tečí a pak zápas poslal do prodloužení dvěma zásahy Hertl, když skóroval dvakrát při hře bez brankáře.

V čase 56:49 sebral u levé tyčky sražený puk a zasunul jej nad beton brankáře Sorokina. Minutu a půl před koncem třetí třetiny zakončil do prázdné branky chytrou přihrávku Williama Eklunda, který v prodloužení završil obrat Sharks.

David Krejčí v olomoucké plecharéně, březen 2022. Ilustrační snímek
Nečekané rozhodnutí. Krejčí si na domácím MS nezahraje, ukončil kariéru

„Mám radost za tuhle partu, protože jsme toho letos hodně prožili,“ připomněl Hertl tragický start do sezony, kdy Žraloci vyhráli až na dvanáctý pokus.

Hokejka pro malého fanouška

Pro tým z Kalifornie to byla teprve sedmá výhra v sezoně, ale o to důležitější. „Tohle vítězství něco ukazuje. Můžeme to dokázat. Minule jsme se málem vrátili do zápasu proti opravdu dobrému týmu (Rangers). Teď už jsme to dotáhli až do konce, takže mám opravdu dobrý pocit,“ dodal Hertl.