Byla to poměrně běžná situace, ke které došlo ve 34. minutě a kterých se během hokejových zápasů stane nemalé množství. S tím rozdílem, že Mettovi Petgravovi z Sheffieldu, který v sezoně 2021-22 odehrál i devět utkání za extraligové Pardubice, náhle vyletěla brusle do vzduchu a zasáhla Johnsona přímo do krku. 

Devětadvacetiletý hokejista Nottinghamu, který v minulosti odehrál třináct utkání v dresu Pittsburghu Penguins, se ještě pokusil zvednout, jenže vzápětí klesnul opět na led. 

V Pittsburgh uctili památku Adama Johnsona, kterému brusle prořízla hrdlo.
Smrt hokejisty otřásla NHL. V Pittsburghu uctili památku, Crosby měl na krajíčku

O hráče se ihned začali starat zdravotníci, hráči byli odvoláni z ledu, o pár minut později byli vyděšení fanoušci požádáni, aby opustili arénu. Zápas byl ukončen, na hokej neměl nikdo v tu chvíli ani pomyšlení. Všichni si přáli jediné. Aby Johnson přežil.

Veškerá jejich přání ale bohužel zůstala nevyslyšena. Nottingham dnes ráno na svých sociálních sítích oznámil, že Adam Johnson svým zraněním podlehl. 

„Klub Nottingham Panthers je zdrcen, že musí oznámit , že Adam Johnson tragicky zemřel po šilené nehodě během včerejšího zápasu v Sheffieldu,“ stojí v prohlášení. 

Vynikající hokejista i člověk

„Adam, naše číslo 47, nebyl jen vynikající hokejista, ale taky skvělý spoluhráč a neuvěřitelný člověk, který měl celý život před sebou. Klub na něj nikdy nezapomene,“ vzpomínají Panthers.