O tomhle jménu ještě v budoucnu dost možná uslyšíme. Vždyť se švédskou reprezentací do 17 let ovládl už před pěti lety prestižní světový turnaj, posléze bral medaile i s dalšími mládežnickými výběry a v loňském roce byl členem úspěšné švédské dvacítky, která získala světový bronz v Ostravě.
Jeho výkony vynesly mladému Švédovi už před třemi lety úspěch v draftu NHL, když si jej ve druhém kole vybral Detroit Red Wings. Letos se měl v úmyslu poprat o místo v prvním týmu, jenže situaci mu zkomplikovalo zranění ramene. Rozehrát se proto měl na farmě v Grand Rapids.

I nasedl se svou přítelkyní Tilde do pronajatého vozu vybaveného navigací. „Řekla mi, abych zadal název arény. Ale nemohl jsem ji najít, a tak jsme zadali jen jméno města s tím, že na místě už se zeptáme,“ vyprávěl.
Raději měla řídit přítelkyně
Jenže když projeli okolo cedule oznamující, že jsou v Grand Rapids, začalo jim být vše podivné. „Říkali mi, že Grand Rapids je velké město. Tohle ale vypadalo jako vesnice,“ podělil se s úsměvným zážitkem se čtenáři deníku Aftonbladet.
Kdo však nebyl příliš pobaven, byla Jonatanova přítelkyně. „Říkala mi, že radši měla řídit sama,“ krčil rameny rodák z Uppsaly.

A proč nebylo páru nic podezřelé už dříve? Cesta do druhého největšího města státu Michigan, které má téměř 200 tisíc obyvatel, trvá totiž přibližně stejnou dobu jako do stejnojmenné obce v Ohiu, kde žije jen necelá tisícovka lidí.
I přes počáteční potíže v orientaci se však nakonec přece jen Berggren i se svou přítelkyní dostali do správného Grand Rapids a Jonatan tak stihne začátek sezóny. Teď zbývá jen doufat, že jeho orientace na kluzišti bude lepší než na amerických silnicích.
