Tým se vám podařilo posílit o reprezentačního beka Ondřeje Němce. Jde o jednu z největších posil od doby, co jste v Kometě?
Nechci vyzdvihovat, jestli je nejlepší posila. Vezměte si Leoše Čermáka vůdce a lídra, i co se týče herního projevu. Splňuje to už delší dobu. Je to těžké posoudit. Ne každý hráč, který přišel, se vždy povedl, to musím také přiznat. Je to o týmu a rozdílových hráčích a Ondra by pro nás měl být rozdílový hráč.

V sezoně se spekulovalo i o návratu forvarda Martina Havláta. Je jeho spojení s klubem reálné?
S Martinem jsem nejednal a nemluvil. Máme na sebe telefon a vím, že se pokoušel o návrat do NHL, ale proč to pak nevyšlo, jde mimo mě.

Závěr sezony vás utvrdil v pokračování na lavičce Komety, že se na té práci dá stavět?
Tak, jak jsme se prezentovali pět třetin doma v posledních zápasech předkola play-off, bychom chtěli hrát i dál. Pro naše mladé kluky nebudeme najímat nikoho zvenku a chci jim pomoct.

Berete pokračování v trenérské pozici jako další výzvu?
Výzva je v brněnském prostředí a našem státě stavět stadion. (směje se) Je to jedna z činností v klubu. Neberu to jako výzvu, ale jako holý fakt a vyústění situace, kterou jsme nepředpokládali s koncem Aloise Hadamczika.

Máte vidinu delšího sepětí s klubem na střídačce?
Máme střednědobou koncepci a chceme, aby se dodržela. Pokud bychom šli do historie zpátky, tak Vláďa Růžička byl ve Slavii snad třináct let jako spolumajitel, hlavní kouč a manažer a fungovalo to velmi dobře. Ten, kdo rozhoduje o sestavení kádru, o smlouvách, tak zároveň pak přenáší své vize nejen do koučinku, ale i tréninkové koncepce. Nechci říkat, že budu trénovat dlouho.

Jak dobudujete ještě realizační tým?
Mám ještě představu o rozšíření realizačního týmu o dalšího asistenta hlavního mužstva, který bude zároveň vykonávat funkci sportovního manažera mládeže. Také plánujeme změny na postu šéftrenéra brankářů celého klubu. Máme spoustu špičkových mladých gólmanů od ročníku 2000, tedy třeba Lukáše Dostála až po áčko. Na tento počet brankářů jeden trenér specialista nestačí. Co se týče suché přípravy na další ročník, zahájíme ji na konci dubna. Letní přípravu vede Martin Pešout, Kamil Pokorný a kondiční trenér Jaroslav Kratina.

Jaké výsledkové cíle si dáváte pro novou sezonu?
Nelze říct, že dáme šanci našim odchovancům a zároveň je dostaneme pod tlak vyhlašováním útoku na titul. Kometa je stále velkoklub a nemůžeme mít malé cíle. Je hloupost říct, že nám bude stačit jedenácté místo. Ale cíl je jednoznačně play-off a tam se může stát cokoliv.