Trenér Pavel Patera končí na vlastní žádost u hokejistů extraligové Mladé Boleslavi. Radima Rulíka na střídačce nově doplní Petr Haken, který ve středočeském klubu dosud působil jako šéftrenér mládeže a kouč juniorů. Bruslaři o tom informovali na svém webu.

"Myslím, že to bylo oboustranně složité a bolestivé rozhodování. Nakonec jsme souhlasili s tím, že Pavlovi vyhovíme a spolupráci ukončíme," uvedl generální manažer Jan Tůma.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice a BK Mladá Boleslav.
Krošelj vynuloval střelce Dynama a Bruslaři si vezou tři body

„Pavel za mnou přišel po pátečním zápase s Olomoucí. Měli jsme spolu schůzku a taky si přes víkend několikrát volali. Nebylo to něco, co by obě strany rozhodly hned,“ popisuje generální manažer Bruslařů. „Jeho důvody jsme se nakonec jako klub rozhodli respektovat a vzájemnou spolupráci předčasně ukončit.“

Nesmazatelná stopa v klubu

Pavel Patera přišel do BK Mladá Boleslav v říjnu 2018 v roli asistenta společně s Miroslavem Hořavou coby hlavním trenérem a Radimem Rulíkem coby druhým asistentem. Tým tehdy v nevalně rozjeté sezoně dokázali dostat až do čtvrtfinále. Od následujícího roku se po odchodu Hořavy stali Rulík s Paterou hlavními kouči A týmu Bruslařů. Skvěle rozjetý ročník 2019/2020 bohužel těsně před startem play off ukončil covid, v loňské sezoně pak Patera s Rulíkem dovedli Bruslaře dokonce do semifinále.

Chance liga: Vrchlabí - Benátky nad Jizerou
Benátky se rozjely, domácí výhru řídil dvěma góly navrátilec Průžek

„Chceme Pavlovi moc poděkovat za všechno, co pro náš klub udělal. Je to skutečná legenda českého hokeje a v naší organizaci zanechává nesmazatelnou stopu. Bylo nám ctí, že jsme s ním mohli spolupracovat,“ říká Jan Tůma.