Brankář Petr Mrázek má za sebou dobrý rok v Carolině, kde po neúspěšném období pookřál. A s Hurricanes spojí svou budoucnost i nadále, podepsal dvouletý kontrakt na 6,25 milionu dolarů. „Od začátku jsem doufal, že zůstanu. Jednání byla každodenní, naší prioritou bylo se domluvit, ale táhlo se to,“ popsal Mrázek.

Václav Nedomanský
Pocta české legendě. Nedomanský bude uveden do hokejové Síně slávy

Nové smlouvy podepsali také Tomáš Nosek ve Vegas či David Kämpf v Chicagu. V Los Angeles pak našel nové působiště Martin Frk.

Dobré zprávy si vyslechl či přečetl také gólman Pavel Francouz, který v Coloradu přišel o jednoho z konkurentů Semjona Varlamova, jenž míří k Islanders. „Počítáme s Pavlem jako dvojkou,“ prohlásil generální manažer Avalanche Joe Sakic.

Nešťastný Columbus

Hlavní hvězdy, které byly letos k mání, přišly před jarní uzávěrkou přestupů do Columbusu Blue Jackets. Ten za Panarina, Duchenea a Bobrovského obětoval volby v draftu a talentované mladíky. Efekt byl nulový a nyní o všechny zmíněné přišli v klubu z Ohia bez náhrady. Ruský útočník Panarin podepsal sedmiletou smlouvu s Rangers a s 11,642 milionu dolarů se stane druhým nejlépe placeným hráčem v příští sezoně. Jeho krajan Bobrovskij se stal novou jedničkou Floridy a Duchene zamířil do Nashvillu.

Na novou adresu se stěhuje také jeden z hrdinů posledního ročníku Robin Lehner. Brankář, který bojoval s depresemi a alkoholem, zářil v dresu Islanders, ale pro nový ročník se upsal Chicagu. Zajímavé posily hlásí také Dallas, který získal Coreyho Perryho a Joea Pavelského, či New Jersey, jež přivedlo Waynea Simmondse. Norský šikula Mats Zuccarello se pak nově představí v Minnesotě.

Lukáš Pařík v dresu národního týmu
Prvním Čechem letošního draftu NHL je gólman. Na Paříka ukázalo Los Angeles