Poprvé od roku 1994 se v závěrečných dnech přestupového období nedostalo na české hokejisty, kluby letos toužily po jiných jménech. Někteří manažeři se sice drželi zpátky, jiní však vsadili takřka vše na jednu kartu úspěch v letošním roce.

Prague Ice Ladies na mistrovství světa v Kanadě
České holky dobývaly v Kanadě hokejový svět. Je to splněný sen, hlásí

Jedním z nejaktivněji „nakupujících“ týmů byl Columbus. Ten rázně zametl se spekulacemi, že by mužstvo opustili hvězdní Rusové Artěmij Panarin a Sergej Bobrovskij, kteří budou v létě k mání. Blue Jackets naopak přivedli další žádané hráče. Kromě vyztužení brankoviště a obrany stojí za zmínku především příchod ottawského dua Matt Duchene a Ryan Dzingel.

A co budoucnost?

I oni však budou po sezoně volnými hráči, a tak se tedy trochu zdá, že pro Columbus v tuto chvíli existuje varianta „teď, nebo nikdy“. Vzdal se totiž takřka všech voleb v letošním draftu. Zbyly mu pouze dva výběry. Ve třetím a sedmém kole.

„Lidé říkají, že jsme obětovali budoucnost. Kdybychom vyměnili Panarina za volby v draftu, říkali by, že nechceme uspět. Zatracují vás tak či onak. Každý rok je šance bojovat o úspěch, a s letošním týmem věřím, že si můžeme zahrát o Stanley Cup,“ uvedl generální manažer Jarmo Kekäläinen.

V roli prodávajícího tentokrát byla Ottawa, která kromě zmiňovaných Dzingela a Duchenea přišla také o další hvězdu Marka Stonea, který zamířil do Vegas. Narozdíl od Columbusu myslí Senators především na budoucnost. Jestli však bude úspěšná, záleží na tom, jak naloží se spoustou výhodných výběrů v draftu.

Utkání Kladna (ve světlém) proti Litoměřicím
Jágr konečně skóroval, Kladno ale pustilo do play off Litoměřice

Zajímavé posily získalo před vyřazovacími boji San Jose, Winnipeg či Nashville (viz infobox). Aktivitu na- opak nevyvinul lídr NHL z Tampy, který nechtěl zasahovat do dobře šlapajícího soukolí. Nešťastní jsou pak v Dallasu, kam přišel norský šikula Mats Zuccarello. Ten při premiéře v novém dresu vydržel na hřišti pouze čtyřicet minut. Se zlomeninou ruky nyní může chybět zhruba měsíc.

„Zajímavý a zábavný den pro fanoušky, ne už tolik pro některé hráče. Nicméně spousta zajímavých přesunů. Columbus do toho šel naplno. Líbí se mi obchod, který udělali Sharks s Nyquistem, stejně jako Granlund za Fialu a Hayes do Winnipegu. Očekávám další napínavé play-off,“ vyjádřil se na Twitteru také český útočník Tomáš Plekanec.

Čas na změny tedy vypršel. Nyní se ukáže, které obchody měly největší cenu.

Martin Erat
Bez milosti. Eratova stopka na šest zápasů platí