Jeřábek se dostal k puku mezi kruhy, kde se mírně srazil s Janem Kovářem. Gólman Joel Lassinantti čekal zakončení od něj, ztratil puk z dohledu a bek ruského Podolsku měl nečekaně snadnou úlohu při střele v pádu.

"Říkal jsem pak Honzovi Kovářovi, že jsem mu tu střelu asi sebral. Jen jsem to de facto házel na bránu a překvapilo mě, že tam nebyl nikdo, kdo by puk zastavil," řekl po utkání Jeřábek, který z Plzně zamířil do KHL v létě.

Puk si schoval

Na první trefu čekal účastník letošního mistrovství světa v Rusku do 26. duelu v národním týmu. "Když jsem tam ležel na zadku, tak jsem se tomu i smál, že to konečně přišlo a ještě tady v Plzni. Puk mám schovaný," usmíval se Jeřábek.

Návrat do Plzně si vychutnal. "Nechtěli jsme, aby byl začátek nějaký nervózní. Byli jsme tři Plzeňáci v úvodu na ledě a chtěli jsme dobře začít. Nakoplo nás to a pak si člověk na ledě víc dovolí. Začali jsme stejně jako ve Znojmě během přípravy před mistrovstvím světa, kdy jsme Švédy také porazili (7:1)," navázal Jeřábek.

Kubalík, který v této sezoně prožil v dresu Plzně dlouhé trápení a vzepětí až v posledních duelech před reprezentační pauzou, si takový večer ani nepředstavoval. "Přál jsem si, abychom vyhráli a potěšili diváky, protože tady v Plzni hrála reprezentace po dlouhé době. Ještě je třešnička, že se nám všem třem Plzeňákům podařilo dát gól. Byl to neskutečný zážitek," připomněl Kubalík i příspěvek Jana Kováře, současné hvězdy Magnitogorsku.

Skvělá atmosféra na stadionu

Kapitán Kovář se na výhře podílel gólem a třemi asistencemi. "Honza Kovář je neskutečný hráč. Je to jeden z nejlepších hráčů v KHL, hraje se s ním výborně a bylo to i vidět. Hrát s ním není až tak těžké, stačí si najíždět do volných prostorů a on vás pokaždé najde," pochvaloval si spolupráci Kubalík.

Povedený výkon jej těšil i kvůli fanouškům. "Moc jsme my Plzeňáci zatím fanoušky v sezoně nepotěšili a trošku jsem se bál návštěvy. Když hraje Viktorka, tak je problém a chodí málo lidí. Tentokrát to bylo naopak a atmosféra byla neskutečná," ocenil Kubalík, že duel fotbalistů Plzně v Evropské lize příznivce neodlákal.

Věří, že na výkon z Plzně naváže český tým i v sobotu a v neděli ve Finsku, kde bude Kovář chybět. "Když budeme hrát takhle, tak máme šanci i proti ostatním týmům," dodal Kubalík před duely s Finy a Rusy.

ČTĚTE TAKÉ: Parádní výkon! Češi na Karjale v Plzni deklasovali Švédsko