Mladá Boleslav - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech

Mountfield vyrovnal až v čase 57:10. Zápas poslal do prodloužení Smoleňák, ale hostům to stejně nepomohlo. Nakonec se radovali domácí v nájezdech. Rozstřel rozhodl v sedmé sérii slovenský útočník Kelemen.

Obránce Mladé Boleslavi Martin Pláněk
Martin Pláněk: Nájezdy? Ty Brďo, když o něco jde, tak je to brutální

Branky a nahrávky: 23. Kelemen (Fořt), 44. P. Kousal (Pláněk, J. Stránský), rozhodující sam. nájezd Kelemen - 31. Lev (McCormack, Jergl), 58. Smoleňák (Lev, F. Pavlík). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 3896. Stav série: 2:1.
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Lintuniemi - D. Šťastný, Bičevskis, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Kelemen, Fořt, Lunter - J. Stránský, T. Knotek, Eberle. Trenér: Rulík.
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank - Oksanen, Cingel, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Lev, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Koukal, Kelly Klíma - od 34. navíc Pilař. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice - Třinec 1:2

I třetí čtvrtfinálový zápas přinesl jen tři góly a znovu v něm byli úspěšnější úřadující šampioni, kteří už ve čtvrtek mohou v nejkratším možném čase rozhodnout o postupu do semifinále. Dnešní vítězství obhájců titulu zařídil ve 45. minutě David Musil.

Brankář Vítkovic Aleš Stezka a Tomáš Marcinko z Třince.
Čtvrtfinálové derby na hraně! Oceláři vyhráli i ve Vítkovicích, rozhodl Musil

Branky a nahrávky: 35. Bernovský (J. Hruška, Lakatoš) – 29. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 45. D. Musil (M. Kovařčík, O. Kovařčík). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Komárek, Kis. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 7435. Stav série: 0:3.
Vítkovice: Stezka – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Stehlík, L. Kovář, P. Koch – L. Krenželok, J. Hruška, Bernovský – Fridrich, Lindberg, Lakatoš – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš. Trenér: Holaň.
Třinec: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána, Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Dravecký. Trenér: Varaďa.