"Neřekl bych, že si hráči přestávají věřit. Jen jsme nuceni točit sestavou kvůli zraněním a nemocem, to má částečný vliv na poslední výsledky. Sestava, se kterou jsme získávali body, byla konstantní. Vyměnil se maximálně jeden hráč. Ale takový je hokej, na to se nechci vymlouvat. Zraněními trpí všechny týmy, musíme se s tím porvat," prohlásil trenér René Mucha po nedělní porážce 1:2 s Brno.

Proti Kometě domácím chyběli Jiří Polanský (naražená žebra), Marcel Hossa (viróza), Daniel Rákos a Kamil Kreps (oba otřes mozku).

Hlavním problémem Ocelářů, kteří jsou v tabulce až desátí s náskokem dvou bodů za jedenácté Vítkovice, je slabá produktivita. V tomto ročníku dávají průměrně o více než jeden gól méně než tomu bylo v sezoně minulé. Kádr přitom během léta doznal minimálních změn.

"Je to na zamyšlenou, proč se góly nedaří střílet. Potřebujeme jich více, abychom odskočili na vícególový rozdíl a uklidnili se," uvedl obránce David Nosek. Jenže Třinec skóroval v posledních dvou utkáních shodně jen jednou. "Na náš ofenzivní tým je to málo. Říkáme si to i na tréninku, že se musíme tlačit více do brány a více střílet," nastínil recept Lukáš Žejdl.

Klesá i účinnost třineckých přesilových her. Právě Žejdl v početní výhodě zaznamenal v úvodních třech utkáních pod novým trenérem Jiřím Dopitou tři góly a na jeden přihrál. I to byl důvod, že Oceláři v sezoně poprvé třikrát v řadě vyhráli.

"Zpočátku to padalo, teď ne. Když jsme dali góly z nějakých akcí, soupeři se koukli, jak to vypadá. Snažíme se vymýšlet nové věci," dodal Žejdl.

A tak když to tolik nejde vepředu, musí se Oceláři podle trenéra Muchy zaměřit na defenzivu. "Když už soupeři neodskočíme, musíme vzadu fungovat na sto procent po celé utkání. To jsme dnes nedodrželi, Brno toho ve druhé třetině využilo. To nebylo jen o dvou gólech, které jsme inkasovali po velkých hrubkách. Dopouštěli jsme se zbytečných ztrát kotouče, nedobruslovali jsme situace a nabídli jsme hostům několik přečíslení," vysvětloval trenér.