„Taková porážka samozřejmě mrzí. Osobně si myslím, že jsme měli více vytěžit z té druhé třetiny, kterou jsme zvládali výborně, ale Sparta se pokaždé po naší brance rychle dotáhla. To jsme neměli připustit. Měli jsme buď dát více gólů, protože šance na to byly, anebo jsme neměli tolikrát inkasovat,“ přiznal útočník Ocelářů Jiří Polanský, který se po pěti týdnech vrátil do extraligového kolotoče.

Jaké to pro něj bylo? „Těžké. Teď už je noha v pořádku, ale zkoušel jsem to už minulý týden a nešlo to, zranění mě limitovalo. Jsem moc rád, že už jsem zpět a musím poděkovat našemu kondičnímu trenérovi, který se mi měsíc věnoval na maximum. Po takové době jsem se ale stejně musel jít rozehrát do našeho partnerského klubu ve Frýdku-Místku. Jít hned do prestižního zápasu proti Spartě by asi nebylo vhodné,“ připustil Polanský, který se dokonce vrhl do rvačky se sparťanským Beranem.

„To jsem sám nečekal, on najednou shodil rukavice, ale člověk se musí zastat kamaráda. Jinak bitky nevyhledávám, za kariéru jsem jich absolvoval minimum,“ přiznal. A že si vybral zrovna o hlavu vyššího hráče? „No, mám pocit, že podobně vysokých hokejistů jako já v extralize už moc nehraje,“ vtipkoval vzrůstem nevelký Polanský.

Utkání jinak provázela skvělá atmosféra a domácí hráči ji vnímali. Zvláště čerstvá posila, Kanaďan Ethan Werek. „Pro mě je tohle úplně nová zkušenost. I proto jsem ale šel do Evropy, abych tady tu úžasnou atmosféru zažil na vlastní kůži. Bylo to super, fanouškům za povzbuzování děkujeme,“ dodal po zápase, po kterém byl zklamaný jako jeho spoluhráči. „Podle mě jsme nebyli horší, ale hokej tohle občas přináší. Škoda, že můj gól nebyl vítězný a Sparta hned srovnala,“ zalitoval trefy na 4:4 patnáct sekund před druhou sirénou.

Třinec (v červeném) vs. Sparta.

Zmatení sparťané

Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy a i v nich se děly věci, když hosté poslali v úvodní pětici hráčů podruhé na nájezd Slováka Kudrnu, který už jeden nájezd proměnil. Proměnil i druhý, ale rozhodčí si uvědomili chybu a jeho branku zavčas odvolali.

„Nevěděli jsme, jestli se jedou tři nebo pět nájezdů, naše chyba. Ale dopadlo to dobře,“ ulevilo se sparťanskému Andreji Kudrnovi, který by nejspíš proměnil všechny nájezdy, do kterých by naskočil. Poté, co úvodní pětice nájezdů skončila nerozhodně 2:2, se totiž jely už samostatné nájezdy v „náhlé smrti“ a i zde vyslali Pražané do hry Kudrnu. A ten opět uspěl. „Je fakt, že s přibývajícím počtem nájezdů už se ty možnosti něco vymyslet snižují, ale určitě bych si nějak poradil, i kdyby se jely další nájezdy,“ usmíval se Kudrna po zápase. „Za ten bodík navíc jsme rádi," dodal.

Třinec – Sparta 4:5 sn (1:0, 3:4, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. R. Bukarts (Martynek), 29. Marcinko (R. Bukarts, Krajíček), 32. Marcinko (R. Bukarts, Hrňa), 39. Werek (Svačina, D. Musil) – 24. Forman (Kumstát), 36. P. Vrána (Beran, Smejkal), 38. Buchtele (P. Vrána), 40. T. Dvořák (Sill), rozhodující nájezd Kudrna. Rozhodčí: Kika, Hradil – Bryška, Gebauer. Vyloučení: 9:11, navíc Polanský (Třinec) a Beran (Sparta) OT 10 min. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 4563.

Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – R. Bukarts, Marcinko, Martynek – Dravecký, Werek, Chmielewski – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa. Trenér: Varaďa.

Sparta: Machovský – Blain, Kalina, Gregorc, T. Pavelka, T. Dvořák, Delisle, Piskáček – Smejkal, Sill, Beran – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Forman – Buchtele, Klimek, Rousek. Trenér: Krupp.