"Je to strašná euforie. Ani to nedokážu popsat. Jen to, jak jsem gól dal a kluci přijeli a všichni jsme se objímali. Jsem strašně rád, že jsme to ukončili, protože to byla těžká série. Jak to na začátku vypadalo jednoznačně, až tak jasné to nebylo," oddechl si hrdina okamžiku Ondřej Kovařčík.

Slezané, kteří v bitvě o titul narazí na obhájce Kometu Brno (začínají v sobotu a neděli doma), do zápasu vstoupili aktivněji. ze svého úvodního tlaku ale branku nevytěžili. Hradečtí se postupem času dostávali do hry, největší šanci si připsali v 19. minutě, kdy Látal trefil tyč.

Druhá dvacetiminutovka začala tlakem hostů, kteří si vytvořili několik šancí, ale na překonání Hrubce recept nenašli. A když byla řeč o chybě, tu jako první vytvořil Hradec, když ve 28. minutě neuhlídal za brankou Ondřeje Kovařčíka, jehož skvělou práci a přihrávku zužitkoval v přesný zásah před Rybárem úplně volný Aron Chmielewski. Ten přitom nastoupil teprve do svého třetího zápasu v extraligovém play-off, do sestavy se vrátil poprvé od šestého čtvrtfinále v Pardubicích, když nahradil Romana Vlacha.

Přidat druhý gól mohl pak také Marcinko, ale netrefil prázdnou branku, nebo v závěru při přesilové hře Adamský se Svačinou, Rybár však trhák Ocelářům nedovolil.

Stejně tak ani po druhé přestávce, kdy vychytal osamoceného Ciencialu. Pak se ve velké příležitosti objevil Polanský, který však vzápětí seknul Rybára a za to byl vyloučen. A následnou přesilovou hru už po osmi vteřinách využil po Bednářově přihrávce Džerinš.

Jak se pak ukázalo, poslal tím zápas do prodložení, kde opatrnou partii v 69. minutě rozhodl právě Ondřej Kovařčík.

Ohlasy trenérů:

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Hradec nám to v posledních třech utkáních udělal extérmně těžké a opravdu jsme se museli vydat do maxima. Dnešní zápas byl z naší strany zpočátku velmi dobrý, měli jsme výborný pohyb, i když nás Hradec nepouštěl do vážnějších šancí. Potom ve druhé třetině jsme nejdřív tahali za kratší konec, se štěstím jsme to ubránili a pomohl nám gól Arona Chmielewskiho. Ten nás posadil do sedla a vytvořili jsme si spoustu příležitostí. Škoda, že nám to tam nepadlo. Po smolném vyloučení, které jsme nepřestáli, se zápas srovnal. Jsme velmi rádi, že postupujeme dál, a vážíme si situace, ve které se nacházíme. Těšíme se na finále s Kometou, která podle mě zaslouženě postoupila přes Plzeň. Bude to parádní zakončení sezony, která se pro nás vyvíjí velmi dobře."

Václav Sýkora (Mountfield HK): "Chtěli jsme sérii ještě vrátit do Hradce a dotáhnout ji do sedmého zápasu. Domácí nastoupili velkým tlakem, což jsme očekávali a tak nějak jsme splnili svůj plán, abychom stav po první třetině udrželi nerozhodný, případně vedli. Paradoxně jsme na začátku druhé třetiny byli aktivnější a soupeře zatlačili, ale v tu chvíli jsme dostali branku na 0:1, která nás trochu vykolejila. Po naší vyrovnávací brance v přesilové hře byl zápas hodně vyrovnaný. Došel až do prodloužení, kde byli domácí šťastnější. Sérii jsme špatně začali, ať už byly důvody jakékoli. Tlačit před sebou stav 0:3 na zápasy bylo hodně těžké, ale chtěl bych ocenit hráče za jejich snahu se nevzdat a zkusit sérii otočit. Bohužel se nám to nepodařilo, takže ještě jednou gratuluji soupeři a přeju jim, aby byli úspěšní i ve finále."

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 2:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Chmielewski (O. Kovařčík), 69. O. Kovařčík (Polanský) – 45. Džerinš (J. Bednář, Červený). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lhotský, Tošenovjan. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 4904. Konečný stav série: 4:2.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, L. Kovář – Rákos, Cienciala, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk – Červený, Koukal, Smoleňák – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář – R. Pavlík, Džerinš, Cingel – Šimánek, Dragoun, Köhler – Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Extraliga hokej Mountfield Hradec Králové vs. Třinec
Oceláři opět neuspěli v prodloužení, rozhodl hradecký Pavlík