Třinec - Vítkovice 3:0

Skóre otevřel Andrej Nestrašil v polovině utkání a Tomáš Kundrátek zvýšil ve 39. minutě. Zisk prvního bodu zpečetil Miloš Roman při hře hostů bez brankáře. Gólman Ondřej Kacetl začal play off stejně, jak jej loni zakončil - čistým kontem.

Třinec - Vítkovice (1. zápas čtvrtfinále play-off extraligy, 19. 3. 2022)
OBRAZEM: První derby pro favorita. Třinec začal čtvrtfinále s Vítkovice vítězně

Branky a nahrávky: 31. A. Nestrašil (Svačina, M. Doudera), 39. Kundrátek (D. Musil, A. Nestrašil), 59. M. Roman (P. Vrána, Hrehorčák). Rozhodčí: Šindel, Veselý - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4717. Stav série: 1:0.
Třinec: Kacetl - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, Zbořil - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Svačina - Chmielewski, M. Roman, Hrehorčák - Dravecký. Trenér: Varaďa.
Vítkovice: Stezka - Solovjov, Pedan, J. Stehlík, Plášil, L. Kovář, Koch - M. Kalus, Bitten, L. Krenželok - Lakatoš, J. Hruška, Fridrich - Bernovský, Flick, R. Bondra - Guman, Dej, Illéš. Trenér: Holaň.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:1

Úvodní bod v sérii zařídili Hradci bratři Klímové. Kelly Klíma nejprve poslal Mountfield do vedení, o vítězství nejlepšího týmu základní části soutěže rozhodl v 53. minutě Kevin Klíma, který rychle odpověděl na vyrovnávací branku Středočechů.

Hradec porazil v prvním utkání čtvrtfinálové série Mladou Boleslav 2:1.

Branky a nahrávky: 32. Kelly Klíma (Nedomlel), 53. Kevin Klíma - 52. Eberle (Pýcha, Ševc). Rozhodčí: Pešina, Ondráček - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 6013. Stav série: 1:0.
Hradec Králové: F. Novotný - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank, Pilař - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Koukal, Cingel. Trenér: T. Martinec.
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Lintuniemi - D. Šťastný, Kotala, Eberle - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Kelemen, Bičevskis, Lunter - Raška, T. Knotek, Grim. Trenér: Rulík.