Kaberleho vyměnili v jeho první sezoně za mořem Los Angeles v březnu 2000 do Atlanty, ta však nepostoupila do play off, a tak tvořivý obránce rád kývl na nabídku nového trenéra reprezentace Josefa Augusty, aby se připojil k národnímu týmu. To Patera s Procházkou přišli oba z české extraligy. Oba přitom také začínali za mořem, ale jejich zaměstnavatelé k nim nechovali obdiv evropských klubů.

Patera sice v Dallasu začal v prvním týmu a dokonce v první formaci s hvězdným Niuwendyikem, jenže po dvanácti zápasech ho vedení Stars odeslalo na farmu a český centr si postavil hlavu: raději podepsal tehdy hodně bohatému Vsetínu. Později toho Patera litoval a věděl, že měl chvíli vrtochy amerických
šéfů skousnout.

A Martin procházka? Ten dokonce odehrál v Atlantě jen tři utkání a dohodl se raději také se Vsetínem. Ani kladenské duo tehdy ale valachům titul nezachránilo,
lepší byla mistrovská Sparta.

Forma obávaného kladenského dua nebyla nejlepší ani v Petrohradu, bylo to po brankových žních z předešlých let jejich nejslabší mistrovství. Až na finále se Slováky, tam exceloval zejména Procházka. Připravil první gól Michalu Sýkorovi a druhý vstřelil sám, když mu puk přiťukl geniálně Patera.

Hlavně díky skvělému úvodu Češi zápas se Slováky zvládli a Kladeňáci si shodně zapsali už svůj třetí mistrovský titul. Nebyl poslední.