"Jsme rádi, že jsme šestku uhráli teď, protože bychom to neradi honili v posledním zápase na Spartě. Všichni jsme hrozně moc chtěli dotáhnout základní část úspěšně do konce a vyhnout se předkolu," řekl Trončinský po úterní výhře nad Třincem 1:0 po samostatných nájezdech.

V 52. kole může jeho tým zaútočit v O2 Areně dokonce na čtvrté místo, které by znamenalo ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí v úvodních a případně rozhodujícím sedmém zápase. "Samozřejmě budeme chtít na Spartě uspět, ale mně je celkem jedno, jestli se hraje doma nebo venku," řekl Trončinský.

Mladá Boleslav nakonec porazila Třinec v nájezdech, které jí ale v sezoně zrovna moc nesvědčí. Před tímto utkáním je prohráli v osmi z jedenácti pokusů. I díky tomu si zřejmě nájezdy vyzkoušel i Trončinský, který jel ve třetí sérii za stavu 0:1 a musel proměnit, což se mu nakonec po bekhendové kličce podařilo.

"Čekal jsem od něj i větší prasárnu," řekl na Trončinského adresu Peter Hamerlík, bývalý spoluhráč a brankář Třince.

Ofenzivně laděný bek totiž ještě v minulé sezoně hájil barvy Ocelářů.

"Ale já z toho nechtěl dělat zase úplnou komedii - třeba si strkat hokejku mezi nohy," smál se po zápase Trončinský.

Trenéři jej poslali hned na další nájezd, ale jeho střela mezi betony už gólem neskončila. "Čekal jsem, jestli se třeba někam nepohne, ale on zůstal stát. Je to škoda, že jsem nedal i druhý nájezd, protože by mě trenéři pustili do rozstřelu i příště. Takhle se o to budu muset zase hlásit," řekl dobře naložený bek.

Dobrou náladu měl i proto, že již před nájezdy věděl, že Mladá Boleslav má jisté čtvrtfinále.