Pro pětadvacetiletého rodáka z Ústí nad Labem, který přišel do slezského klubu na začátku kalendářního roku jako náhrada za, do ruského Novosibirsku mířícího, Hrabala, to byl vůbec příjemný podvečer.

Šikovný borec se zkušenostmi z reprezentace i KHL se totiž radoval z premiérové trefy v dresu Ocelářů. Dočkal se na osmý pokus.

„Konečně to přišlo, ale nervy jsem z toho neměl. Jednou to přijít muselo.," usmíval se Trončinský, po jehož příchodu do Třince se mužstvo vyšvihlo z hranice šestého místa mezi nejlepší čtyřku.

Třinečtí fanoušci byli zvědavi, s jakým výkonem se po olympijské pauze vytasíte. A udělali jste jim velkou radost. Kladnu jste na dlouhou cestu domů naložili šest „kousků"…
Během pauzy jsme dobře potrénovali. Byli jsme v Tatrách, kde jsme makali jako černí. Odehráli jsme taky jeden přípravný zápas, prostě jsme nic nepodcenili. Navíc byly tréninky a odpočinek dobře rozloženy, takže i nohy si odpočinuly. Těší nás, že jsme znovu vyhráli.

Vy jste se na výhře podílel brankou a asistencí. Byla to vaše premiérová trefa v třineckém dresu. Navíc jste ji dosáhl v oslabení. To jde ne?
Konečně jsem se dočkal, ale nervy jsem z toho neměl. Jednou to přijít muselo. Jsem rád, že se to tam, jak se někdy říká, pod ledem doplazilo.

A co gólová přihrávka? Jan Peterek to tam nasměroval do sítě jak?
Říkal mi, že to tam hodil diskotékovým bokem. Uplatnil prostě zkušenosti, kterých má na rozdávání.

Kladno jste přejeli. Dali mu šest gólů, k tomu třikrát nastřelili tyč. To je docela nářez…
Když jsem sem jezdil s Kladnem, tak jsme tady dostávali šišky. Od začátku jsme chtěli hrát aktivně, což se nám dařilo. Dali jsme tři rychlé góly a byli v pohodě. Od půlky zápasu to bylo myslím v klidu. Měli jsme to pod kontrolou.

Sledujete ještě vůbec vaše šňůry? Vyhráli jste pošesté v řadě, doma dokonce podeváté…
Podrobně ne. Každopádně je znát že se vyhrává, v kabině je dobrá nálada. Kolikrát nám tam spadne i to, co ani nemusí. Jsme na vítězné vlně, snad to udržíme a nevyplýtváme si to.

Co si večer řeknete jako první při pohledu na extraligovou tabulku? Hlavně udržet čtyřku, nebo pokukujete i po druhém místě?
Hlavně chceme začínat doma, takže čtyřka je to hlavní. Když jsem přicházel do Třince, byli jsme na hranici šestky, od té doby jsme se posunuli. Takže není důvod se nesnažit v tom pokračovat. Rádi sérii výher natáhneme.

Ještě poslední věc. V Kladně jste začínal, odehrál tam celých pět sezon. Nebylo vám soupeře trochu líto? Prohráli popáté za sebou, 191 minut už neskórovali…
Fakt? To jsem ani nezaregistroval. No to už je docela dost. Ale v KHL jsem zažil, když Spartak Moskva nedal gól šest zápasů. Takže v tomhle ohledu můžou být ještě v klidu.