Jestliže derby hokejového západu mezi Karlovými Vary a Škodou Plzeň má už léta svůj náboj, to dnešní bude ještě výjimečnější.

Nesmiřitelní rivalové se střetnou v dohrávce čtvrtého kola extraligy pod širým nebem v německém Klingenthalu v rámci Hockey Outdoor Triple k 10. výročí vzniku tamní druhé hokejové ligy. Utkání na nekrytém stadionu s kapacitou 20 tisíc diváků na úpatí skokanského můstku začne v 17.00 hodin.

Jaromír Jágr a jeho parťák z Pittsburghu Mario Lemieux.
Poslední párty. Jágr se vrátil do Pittsburghu, ikonická 68 půjde pod strop arény

Návrat k hokejovým kořenům ve stylu zámořského Winter Classic je lákavou záležitostí. „Těšíme se,“ hlásí za všechny Petr Kořínek.

Speciální dresy v nichž nastoupí hokejisté Škody Plzeň.Speciální dresy v nichž nastoupí hokejisté Škody Plzeň.Zdroj: hcplzen.cz

Indiáni odjeli do dějiště utkání v německé části Krušných hor už v pátek odpoledne. Nechtějí nic zanedbat. Utkají se totiž týmy z pomezí pásma pro postup do předkola play-off. Energie je jedenáctá a o dva body horší Plzeň drží dvanácté místo.

„Ačkoliv to bude specifický zápas, půjde v něm především o body,“ ví Kořínek.

A to se Škodovka hned poté v neděli utká ještě v Kladně s posledními Rytíři. „Do konce základní části už moc zápasů nezbývá, takže důležité budou všechny, nadcházející dva ještě trochu víc,“ avizuje kouč Indiánů.

Český útočník ve službách San Jose Filip Zadina.
Zadina jako utržený ze řetězu. Český útočník režíroval výhru Žraloků čtyřmi body

V útoku se musí obejít bez zraněného Petra Straky i Tima Söderlunda, který se v nemocnici zotavuje z následků drsného ataku Michala Houdka v pondělním duelu s Pardubicemi. „Tim nám bude chybět, ale hlavně, že se jeho stav lepší. Šlo o velký otřes, takže je těžké odhadovat dobu rekonvalescence. Chce to čas,“ říká trenér Petr Kořínek.

Není to poprvé

Pro Plzeň však nejde o premiéru pod širým nebem. Tu si Škodovka odbyla začátkem roku 2016 v Brně na fotbalovém stadionu za Lužánkami. Indiáni tehdy před návštěvou 18 514 diváků prohráli 2:5 a byl u toho i útočník Jakub Lev.

„I když jsme neuspěli, tak jsou to krásné vzpomínky. Takových zápasů odehrajete za kariéru jen pár a každého si vážíte. I proto se do Klingenthalu těšíme,“ říká 33letý forvard.

Michal Houdek
VIDEO: Brutální faul Houdka? Nejtvrdší možný trest. Jágr dostal další ťafku

Věří, že do Klingenthalu přijede i spousta plzeňských fanoušků. „Nechceme si jen užít fantastickou atmosféru v otevřené aréně, chceme vyhrát a podpora z hlediště pomáhá,“ zdůrazňuje Lev.

Oba celky se poměří podruhé v krátké době. Duel před reprezentační pauzou vyhrála Plzeň doma 4:3, ale předchozí dvě derby zase Energie. Karlovarští jdou do boje povzbuzení středečním vítězstvím nad Mladou Boleslaví, Indiány tíží porážky s Pardubicemi a Spartou.

Pozoruhodný zážitek ale čeká i fanoušky, kteří do Klingenthalu nepocestují a budou derby sledovat na televizních obrazovkách.

„Diváci se mohou těšit na opravdu mimořádnou podívanou, která v hokejové extralize ještě nikdy nebyla. Přímo na místě připravujeme rozsáhlé studio, kde nebudou chybět experti Jakub Koreis a Roman Málek. Aktuální informace a ohlasy bude z ledové plochy přinášet mimořádně reportérské duo ve složení Tereza Kubíčková a Jan Hrabal. Jako bonus zařadíme do živého přenosu dron, ten nabídne zcela unikátní pohled na stadion pod skokanským můstkem,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport, která bude utkání přenášet, pro web hokej.cz.