Nahrávka naznačuje, že muž Růžičkovi zaplatil 500.000 korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii, kterou trenér dříve vedl. Růžička v prohlášení uvedl, že bude situaci řešit právní cestou.
Podle serverů týden.cz a tn.cz dal Růžičkovi peníze Miroslav Palaščák, který je majitelem stavební firmy. Jeho třiadvacetiletý syn David, který v této sezoně hrál v prvoligovém Mostu a druholigové Bílině, působil v juniorce Slavie naposledy na začátku sezony 2011/12.

Svaz v prohlášení uvedl, že Růžičkovou prioritou je nyní příprava na mistrovství světa v Praze a Ostravě. "ČSLH i celý realizační tým proto vyvinou maximální úsilí, aby spor, jehož podstata s reprezentací žádným způsobem nesouvisí, nijak neovlivnil přípravu národního mužstva," uvedl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Vedení ČSLH se proto rozhodlo, že až do konce šampionátu se stejně jako Růžička nebudou ke kauze vyjadřovat.

Růžička úplatek odmítá

Růžička vydal přes svaz prohlášení, v němž potvrdil, že od muže přijal prostřednictvím svého kamaráda Jiřího Moučky dvakrát 250 tisíc korun, nejednalo se však podle něj o úplatek, ale o sponzorský příspěvek.

"O vývoji jednání i přijetí hotovosti jsem v obou případech bezodkladně informoval tehdejší předsedy představenstva klubu, s nimiž jsem také průběžně konzultoval další postup tak, aby nebyl poškozen klub. Vzhledem k absenci právní dokumentace však peníze nemohly být zaúčtovány, a proto jsme se dohodli, že je uložím do trezoru," uvedl Růžička, podle nějž se následně ze sponzorského příspěvku kvůli chybějící dokumentaci stala půjčka. "O níž se při jednáních rovněž hovořilo. Proto byla celá částka v listopadu 2014 bezhotovostní transakcí vrácena, čímž jsem považoval celou záležitost za uzavřenou," uvedl Růžička.

Bývalý dlouholetý trenér i generální manažer Slavie kategoricky odmítl, že by se na úkor klubu obohatil, jednal jakkoliv nestandardně či dokonce nezákonně. "Nikdy jsem nepřijal jakoukoliv finanční částku výměnou za příslib zvýhodnění kteréhokoliv hráče. Celou kauzu vnímám jako uměle vykonstruovanou a účelově načasovanou do doby vrcholících příprav na mistrovství světa s cílem poškození mojí osoby a hokejové reprezentace," uvedl Růžička. Záležitost se rozhodl předat právnímu zástupci.

Co na to Slavie?

Vedení Slavie se některá Růžičkova tvrzení nepozdávají. "Představenstvo klubu nemá žádný takový trezor, kde by tyto peníze byly uloženy. Vyjádření Vladimíra Růžičky rozeslané ČSLH je velmi nejasné. Mimo jiné říká, že celá částka byla bezhotovostní transakcí vrácena. Vzhledem k tomu, že v listopadu 2014 neměl dispoziční oprávnění, rozhodně se nejednalo o účet HC Slavia Praha," uvedli zástupci klubu v prohlášení.

O údajném sponzorském daru ve výši půl milionu korun nynější majitel Slavie Vladimír Pitter podle svých slov nic neví. "Od doby, kdy jsem vstoupil do Slavie a stal jsem se 19. dubna 2011 členem představenstva, se nic takového nestalo a Vladimír Růžička za mnou s takovou věcí nepřišel."

Podle Slavie nelze z vyjádření zjistit, jakého období se kauza týká. "Ale podstatné je to, že v účetnictví žádný takový sponzorský dar není. Jak a za jakým účelem Vladimír Růžička peníze přijal, by měl bezodkladně zveřejnit a vysvětlit on sám," stojí v prohlášení klubu. "Vladimír Růžička se odvolává na účelovou konstrukci ze strany médií. Bohužel musíme konstatovat, že účelově nyní jedná on a snaží se celou kauzu shodit na HC Slavia Praha," tvrdí klub.

Podle videa natočeného skrytou kamerou a zveřejněného na kanálu youtube rodič zaplatil v průběhu dvou let dvakrát 250.000 korun a předpokládal, že díky tomu jeho syn bude v klubu působit. Hokejista ale s juniorským mužstvem jen trénoval a do základní sestavy se stabilně neprosadil.