Třetí díl hokejového thrilleru s názvem baráž o extraligu shlédne se ve čtvrtek stěhuje do ústecké Zlatopramen Areny.

Severočeši v sérii s Mladou Boleslaví zatím prohrávají 0:2 na zápasy, když na jejím ledě nedokázali ani jednou uspět a ve dvou utkáních vstřelili dali jediný gól. Ve čtvrtek ale chtějí svému soupeři všechno vrátit i s úroky a uchovat tak naději na start v příštím ročníku elitní tuzemské soutěže.

„Musíme vyhrát, ale bude to těžké. Snad nás k vítězství doženou naši fanoušci,“ přeje si ústecký trenér Miloslav Hořava.

V doposud posledním utkání série mohli jeho svěřenci dlouho pomýšlet na dobrý výsledek, v prodloužení však jejich snažení zhatil střelec vítězné branky Důras a Lvi prohráli 1:2. „Nic se neděje. Máme nyní před sebou dva zápasy doma, musíme to ve svém prostředí využít,“ říká pro server hokej.cz ústecký obránce Jiří Zeman.

Pokud však Severočeši chtějí uspět, musí zlepšit především produktivitu. Vždyť ve dvou zápasech vstřelili jediný gól a nedokázali využít ani jednu ze čtrnácti přesilových her. „To je pravda, ale Boleslav má skvěle propracovanou defenzivu. Vždyť v základní části extraligy patřila k týmům s nejlepší obranou. K přesilovkám jsme si v kabině něco řekli, věřím, že už to prolomíme,“ říká Hořava.

Mladoboleslavští hokejisté mohou na ústeckém ledě získat mečbol, na to však podle slov boleslavského obránce Lukáše Zíba nemyslí. „Takhle nad tím nepřemýšlíme, v každém zápase chceme vyhrát,“ má jasno zkušený bek a dodává: „Venku se nám dlouhodobě daří, paradoxně více než doma a z toho důvodu jsme sebevědomí.“

Třetí bitva o extraligu začíná v 18:00 hodin a zápas budeme sledovat živě na stránkách Deník.cz.