"Není na tom moc dobře. To zranění je docela těžké. Má to docela dost rozseknuté a vyražené nějaké zuby. Uvidíme, jestli tam nebude nějaký otřes mozku nebo něco takového. Trefil ho puk odražený od gólmana," řekl novinářům asistent trenéra Jaroslav Špaček. Tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund ale později ČTK potvrdil, že Sekáč bude schopen na turnaji hrát.

Oproti původní nominaci vypadli z kádru ze zdravotních důvodů obránci Vladimír Roth z Třince, Radim Šimek s útočníkem Michalem Bulířem z Libercem, Tomáš Hyka s Radanem Lencem z Mladé Boleslavi a Petr Holík ze Zlína. Nahradili je zadáci Tomáš Dvořák z Karlových Varů a Martin Pláněk s forvardem Rudolfem Červeným z Hradce Králové, Robert Říčka ze Zlína, David Tomášek z Pardubic a Lukáš Lhoták ze švýcarského celku Ambri/Piotta.

Vedle třetího brankáře Romana Willa, který by dostal příležitost jen v případě zdravotních komplikací Pavla Francouze či Dominika Furcha, jsou tak v kádru dalšími čtyřmi nováčky Dvořák, Lhoták, Říčka a Tomášek. "To dravé mladí je výborné. Já myslím, že český hokej potřebuje trošku oživit, a kluci zapadli super. Ještě je čeká nějaké zápisné. Parta je dobrá, bylo to vidět," řekl Špaček.

Nejstarším hráčem mladého výběru je v 29 letech kapitán Vladimír Sobotka

"Tým je mladý, docela se to mění a jde to strašně rychle. Jsem jenom rád, že tady můžu být a zahrát si s klukama," řekl útočník Omsku Sobotka, který startoval na zářijovém Světovém poháru v Torontu a na listopadovém turnaji Karjala chyběl.

"Koukal jsem na minulý turnaj a kluci hráli fakt dobře. Rychlý přímočarý hokej, což se asi líbilo všem. Každý tady ví, co má dělat. Je nastavený takový řád, že si každý plní svůj plán a přesně ví, co má dělat," řekl Sobotka, jenž věří, že obměněné mužstvo bude podávat podobné výkony jako na minulém turnaji Euro Hockey Tour, na kterém skončilo druhé.

Na dnešním tréninku se tým připravoval v tomto složení: Jeřábek, Polášek, Rutta, Jordán, Vitásek, T. Pavelka, Pláněk, T. Dvořák - Radil, Sobotka, D. Kubalík - Horák, Kousal, Sekáč - Červený, R. Hanzl, T. Zohorna - Lhoták, Kämpf, Říčka - D. Tomášek.