Vraťme se ještě k sérii s Ducks. Co bylo klíčem k rychlému postupu?

I přes výsledek to nebyla jednoduchá série, všechny zápasy byly vyrovnané. Hlavním důvodem bylo, že jsme výborně bránili a nepustili jejich hlavní hvězdy k velkým šancím. Také jsme se s nimi po odpískání nepouštěli do žádných rvaček, takže byli vylučovaní hlavně oni.

San Jose je letos nenápadným týmem, příliš nefigurovalo v úvahách o favoritech. Je i toto něco, co vám může pomoci oproti minulým rokům?

Občas je dobré, že na vás nikdo netlačí a média spíše ukazují na jiné týmy. Není to tedy takový tlak. Nicméně máme kvalitní tým s výborným Martinem Jonesem v bráně a máme na to, abychom došli daleko.

Co říkáte jízdě Vegas, s nimiž se utkáte v dalším kole?

Těším se na sérii s nimi, bude to velký boj. Vegas hrají od začátku roku výborně a přesvědčili o své síle i v prvním kole, když přejeli Los Angeles 4:0 na zápasy. Bude tam určitě skvělá atmosféra, protože město žije hokejem.

Co na ně může platit?

Je to rychlý tým, který má neskutečný přechod z obrany do útoku. Důležité pro nás bude, abychom neztráceli puky ve středním pásmu. Jakmile budeme dobře napadat a snažit se co nejvíce hrát v jejich pásmu, tak s tím mohou mít problémy.

Vzhledem k rychlému průběhu prvního kola čekáte víc než týden na další zápas. Co je nejlepší dělat v tak dlouhém prostoji?

Je pravda, že tohle zažívám poprvé. Určitě si chceme pořádně odpočinout a připravit se, zároveň se ale musíme udržovat v kondici. Oba týmy vyhrály stejně rychle, takže pozice jsou totožné, nikdo se nemůže na nic vymlouvat.

Proti Anahemu jste třikrát skóroval. Je to shoda náhod nebo vás play-off dokáže správně vybudit?

Těžko říct. Play-off miluji, protože emoce kolem jsou úžasné. Užívám si každou chvilku na ledě. Nezáleží ale jen na gólech, jde o každý hit, každou zblokovanou střelu. Prožíváte to úplně jinak než v sezoně. A asi se tím pádem dokážete lépe namotivovat. Snažím se ale dělat maximum v každém zápase a prozatím se mi dařilo i střelecky.

V Anaheimu hraje Ondřej Kaše, ve Vegas Tomáš Nosek. Kontaktoval jste se s krajany?

Jen jsme se pozdravili na ledě. Během play-off jde vše stranou a soustředíte se hlavně na výhru svého mužstva.

Sledujete další české hráče? Co říkáte formě Davida Pastrňáka?

Sleduji všechny zápasy a hlavně ty, kde jsou čeští kluci. Pastu teď nejde přehlédnout, protože hraje výborně a celá jejich lajna patří k nejlepším. Jemu i všem ostatním krajanům přeju, aby se jim dařilo. Například Ondra Palát hraje v Tampě taky výborně a je pro tým hrozně důležitý.

Mimo hru je stále vaše hvězda Joe Thornton. Ten by byl ideální „posilou“ do dalších bojů, že?

Kdyby byl „Jumbo“ zpátky, bylo by to skvělé pro tým. Je to neskutečný hráč, ale i velká osobnost. Každý den vypadá lépe. Věřím, že si ještě letos zahraje.