Většinou své soupeře přehráváte, ale zdaleka ne vždy převahu projevíte také střelecky. Čím si to osobně vysvětlujete?

Kdybych měl zhodnotit první polovinu soutěže, tak tohle je jedna z věcí, které nás charakterizují. Máme optický tlak, ale potřebovali bychom z něj vytěžit nějaký gól, který by nás dostal do zápasu. Ale jinak si myslím, že jsme dosud divákům nabídli doma spoustu pěkných zápasů dvakrát Plzeň, Kometu, Spartu… Mnoho z nich se nám podařilo vybojovat čistě srdcem, bojovností a týmovým duchem. Zároveň ve spoustě zápasů jsme jako druhá, třetí nebo čtvrtá pětka gólově nepodpořili první, která nás táhne. Tam vidím prostor pro zlepšení.

Čím to?

Samozřejmě se v kabině o tom bavíme, rozebíráme to, určité věci měníme, po tréninku více střílíme, ale to není věc, kterou změníte ze dne na den. Každopádně o tom víme a klasicky se to ukázalo proti Boleslavi. Vždycky se hraje těžko, pokud jako první inkasujete. A i když jsme za stavu 0:2 naskočili zpět do zápasu a byli lepší, nepodařilo se nám to projevit střelecky.

Zase se ukázalo, že defenzivní soupeři, jako Chomutov, Olomouc či právě Mladá Boleslav, vám nesedí, že?

Víte, je těžké to takto shrnout. Máme za sebou polovinu extraligy, navíc podařenou účast v Lize mistrů, kde pokračujeme. Tam se přitom hrál také takový opatrný hokej, ale dokázali jsme uspět. Vážíme si podpory fanoušků, že s námi v Lize mistrů vycestovali na venkovní zápasy, to je úplně skvělá věc. Každý tým prostě má slabinu a my se teď budeme snažit na nich pracovat.

S bodovým ziskem a postavením v tabulce jste tedy spokojeni?

Jestli můžu mluvit za sebe, tak myslím, že umístění je super. Vzhledem ke zraněním a nemocem se podařilo do týmu zakomponovat hráče z farmy a někteří se ukazují ve skvělém světle. Na to, že jsme protočili možná nejvíc mladých v extralize, tak je to dobrý výsledek.