Velká úleva?
Ani ne. Neřešil jsem to. Tím, jak smolně moje sezona začala, to chce vždy nějaký čas. Ruka sílí pomalu, síla do ruky se nabírala postupně. I to se odráželo v prvních zápasech.

Bylo to jen o smůle, nebo vám to nelétalo jako obvykle?
Vždycky to chce nějaký cvik a najít správný timing, načíst si spoluhráče, kdy jsou vám schopní puk dát. A podle toho uzpůsobit i svůj pohyb a výběr místa na střelu. Ovlivňuje to spousta věcí, ze kterých, když na dva a půl měsíce vypadnete, musíte do toho zase naskočit.

Užil jste si zápas?
Nemyslím si, že bych si ho nějak extra užíval. Fyzicky byl hodně náročný a zaplať pánbůh za to, že mi to z těch střeleckých pozic prošlo až do brány. Většinou to končilo před bránou na prvním chlapovi. Už bylo na čase.

První střela vám ale nesedla úplně ideálně, co?
Myslím, že to bylo i tečované. Nebyla to přímá střela. Někomu to tam vymlátilo i chránič.

Opět rozhodly přesilovky, ve kterých jste v posledních zápasech poměrně efektivní. Věnujete se jim na tréninku víc?
V podstatě čas nácviku je stejný jako na začátku sezony. Téměř na každém tréninku je na tohle prostor. Není to o tom, že bychom je nyní víc trénovali. Je to tím, že se tým konsolidoval a souhra je v některých momentech vidět.

Tentokrát jste si závěr třetí třetiny pohlídali. Poučili jste se z posledního zápasu s Olomoucí?
Odehráli jsme to velmi dobře pozičně. Dá se říct, že strávili hodně času u nás ve třetině, ale do předbrankových prostorů jsme je nepouštěli. Když už vystřelili, tak z dálky, kterou jsme jim zblokovali.

Byly to jiné Vítkovice s navrátilcem Oleszem v sestavě?
Jednoznačně jim dodal vítr do plachet. Zkušenost a síla na puku jsou na něm viděl. Takový hráč jim chyběl.

Je čím dál těžší se ve hře pět na pět prosadit střelbou?
Hodně týmů letos hraje takzvané vyklekávání. Nebojí se jít před beka. Ten má minimum místa někoho obstřelit. O to je to těžší. Ale nevím, jestli je to ten důvod, proč jsem na gól čekal. Takhle to zase nesleduji.

Při druhé přesilovce jste tam udělali zajímavou rošádu s Tomášem Žižkou. Jak se to tam seběhlo?
Rozhodčí nám po reklamní pauze nedovolili vystřídat. Nevím, z jakého důvodu. Tomáš tam byl navíc. Nejlogičtější bylo si odskočit.

V poslední době zvládáte zápasy s přímými konkurenty v boji o desáté místo. Pomáhá vám to posílit si sebevědomí?
Spíš pořád doháníme manko, které jsme na začátku sezony s těmito soupeři nabrali. Snažíme se dorovnat bilance.

Soupeři si čím dál více všímají kanonýra Robertse Bukartse. Zaregistrovali jste, že se soupeři navážejí do klíčového hráče týmu?
Zaprvé věřím, že Buky je dost šikovný na to, ne aby rozdával rány, ale aby se v první chvíli sám ochránil. Pak jsme tady my, abychom se ho zastali. Hraje v předbrankovém prostoru a nebojí se, dává góly, takže je jen logický důsledek. Dnes jsme o malinko víc udrželi nervy na uzdě. Ale i z naší strany to bylo přehnané. Bylo tam zbytečně moc emocí. Soustředili jsme se na věci, které nás spíš odváděly od hry. Do třetí třetiny jsme si řekli, že se musíme zklidnit, ať se děje, co se děje. Nechtěli jsme si všímat rozhodčích ani provokujících soupeřů. Vyplatilo se to.