O pohybu hráčů během letošní uzávěrky mohou hodně napovědět námluvy Ottawy se dvěma hvězdami. Senators jsou poslední ve své konferenci a v létě končí smlouva ofenzivním tahounům Mattu Ducheneovi a Marku Stoneovi. K nim si můžete přidat také Ryana Dzingela, který prožívá životní sezonu.

Po letních odchodech superstar Erika Karlssona a Mikea Hoffmana však v hlavním městě Kanady touží minimálně jednoho udržet. Poslední zprávy hovoří o Stoneovi, naopak Duchene by si měl balit kufry. „Snažím se nad tím moc nepřemýšlet,“ uvedl po pondělním utkání proti Chicagu.

Ve čtvrtečním klání proti New Jersey však zřejmě nenastoupí, aby se eliminovala možnost zranění. Takový krok směřuje k jasnému výsledku. O Ducheneovi touží především Winnipeg, který hledá kvalitního centra k trápícímu se kanonýrovi Patriku Lainemu.

Tavares efekt

Spousta očí se upírá také ke dvěma ruským hvězdám, které oblékají dres Columbusu. Čile se spekuluje o odchodu útočníka Artěmije Panarina a brankáře Sergeje Bobrovského. V případě celku z Ohia jde o zapeklitý případ.

Blue Jackets sice drží pozice zajišťující play-off, takže z tohoto pohledu by spíše potřebovali kádr posílit. Jenže všichni manažeři mají na paměti loňský příběh Johna Tavarese, u kterého Islanders doufali, že se s ním domluví na nové smlouvě.

V létě se však jako volný hráč upsal Torontu, a klub z New Yorku tak za něj nedostal vůbec nic. Právě toto se nyní musí honit hlavou i zástupcům Columbusu, protože oba Rusové zřejmě budou chtít zjistit svou cenu na trhu s volnými hráči.

„Jde o to, jestli se budeme soustředit na přítomnost, nebo blízkou či vzdálenější budoucnost. Podíváme se na naše možnosti, až je před sebou budeme mít, a podle toho se rozhodneme,“ prohlásil generální manažer Jarmo Kekäläinen.

Změnit dres by také mohli zkušený útočník Eric Staal, parťák Jakuba Voráčka z Philadelphie Wayne Simmonds, norský šikula Mats Zuccarello či švédský rychlík Gustav Nyquist. Naopak o české hokejisty zřejmě velká bitva nevzplane.

Rozuzlení přestupového okna bude známo v pondělí ve 21:00 našeho času.