„Jsem tady, abych dokázal, že můžu hrát v NHL, která byla dlouhou dobu můj sen. Chci na sobě zapracovat a dostat se do hlavního týmu," prohlásil Kempný v rozhovoru pro klubovou televizi.

Při prvním setkání se zámořskými novináři potřeboval tlumočníka. „Moc se omlouvám se, že neumím anglicky. Ve škole jsem se ji nikdy neučil. V létě jsem chodil na doučování a budu se to snažit co nejdřív napravit," slíbil pětadvacetiletý Kempný. K adaptaci mu může pomoct i krajan
Michal Rozsíval, jenž v sedmatřiceti letech prodloužil smlouvu s Chicagem o další rok.

V jazykové vybavenosti Kempný ještě piluje nedostatky, na ledě se už ale proháněl na prvním kempu Chicaga po boku mnohdy o pět let mladších hráčů. „Hodně od Michala očekáváme. Teď je pro něho všechno nové, ale doufáme, že naváže na skvělé výkony, které předvedl hned v prvním roce v KHL," povídal generální manažer klubu Stan Bowman pro list Chicago Sun Times o bekovi, jenž minulý rok v Omsku 
v 59 utkáních vstřelil pět branek a na šestnáct přihrál.

Třiačtyřicetiletý bývalý trenér si nyní mne ruce. Mimo Kempného se mu povedlo do Chicaga přivést zpět zkušeného sedmatřicetiletého obránce Briana Campbella po jeho pětileté anabázi ve Floridě. „Naše defenziva vypadá velmi silně. Je to teď pevná složka našeho mužstva," rozplýval se Bowman.

Bruslivý a kreativní

Kempného čeká těžký boj o pozici v sestavě. Mimo něj je v kádru ještě devět obránců. „Duncan Keith a Brent Seabrook je stěžejní dvojice beků. Niklas Hjalmarsson je takový ten třetí v řadě. Potom to bude otevřené a zbytek obránců si minuty rozdělí," předpovídal Štěpán Sokol, jenž komentuje zápasy NHL pro stanici Nova Sport.

Hodonínského rodáka deník Chicago Sun Times tipuje do třetí obrany po bok Trevora van Riemsdyka. „Tato dvojice se může doplňovat. Van Riemsdyk je defenzivní typ a v NHL si už něco odehrál," řekl Sokol o americkém zadákovi, jenž odehrál celou základní část a skóroval jen třikrát.

Kempný pak dodá páru rozehrávku. „Myslím si, že Chicago má rádo hodně bruslivé a kreativní beky. A to je můj styl hry," dodal český reprezentant.

Obránci v Chicaga Blackhawks:Opory z minulé sezony – Duncan Keith, Brent Seabrook, Niklas Hjalmarsson, Trevor van Riemsdyk
Zkušená posila – Brian Campbell
Zabojují o šanci – Erik Gustafsson, Michal Kempný, Michal Rozsíval, Viktor Svedberg, David Rundblad