Tragédie se odehrála v amatérské Noční lize, která se v Rusku těší nesmírné oblibě. Součástí jsou i exhibice, ve kterých v dresu legend sází góly i ruský prezident Vladimir Putin. Celému ansámblu šéfuje Alexej Kasatonov, bývalý elitní obránce z „Green Line“ (podle barvy tréninkových dresů), kterou tvořila pětice nejlepších sovětských hokejistů z éry Rudé mašiny.

Slovenský hokejista Boris Sádecký zemřel.
Slovensko truchlí. Oplakává smrt hokejisty, při nehodě zemřel i mladý fotbalista

Právě generální ředitel soutěže vyjádřil rodině zesnulého třiašedesátiletého hráče soustrast a ujistil, že nedošlo k podcenění zdravotní bezpečnosti na stadionu. „Navzdory skutečnosti, že naše liga má amatérský status, přijímáme veškerá opatření k zajištění bezpečnosti, včetně lékařského. Podle předpisů nesmí žádný hráč soutěžit bez absolvování lékařské prohlídky,“ uvedl Kasatonov pro agenturu TASS.

Navíc na každém utkání amatérské ligy je přítomen tým záchranářů a povinná je i účast lékařů. „V tomto konkrétním případě měl v aréně službu záchranářský tým se sanitním vozem. Pořadatel učinil veškerá opatření,“ potvrdil Kasatonov.

Moderní stadion v Samaře, kde hrají fotbalisté Křídel Sovětů.
Smrt na stadionu v Samaře. Fanoušek zemřel na tribuně během fotbalového utkání

Šéf ligy apeloval na hráče, aby hráči zejména ve vyšším věku sledovali svůj fyzický stav. „Jako liga vždy prosazujeme, aby hráči věnovali zvláštní pozornost otázkám zdraví a fyzické kondice. Každý sportovec, ať už je amatér, nebo profesionál, by tomu měl věnovat velkou pozornost.“