Na Zimáku už je led, testuje se chladící technologie. Bruslaři z řad zaměstnanců do ledového zrcadla dělají první rýhy. Stavba, která je již dokončena, voní novotou, stavbařům na ní zbývají už jen dodělávky. Na Zimák čas od času zavítají zvědaví nedočkavci, načerno pootevřenými dveřmi okukují jeviště teplického zimního paláce. Natěšení Tepličanů je značné, vystopovat ho lze i na diskuzních fórech sociálních sítí.


Na své si přijdou rekreační bruslaři i hobby hokejisté, zelenou ale dostanou především zástupci hokejového klubu HC Teplice, který začne doslova od nuly.
„Jakmile jsme se dozvěděli, že se v Teplicích bude stavět nový zimní stadion, okamžitě jsme si začali pohrávat s myšlenkou obnovit hokejový oddíl. Naším cílem bylo vrátit hokeji v Teplicích důvěru a začít budovat novou éru tohoto sportu. Jsme přesvědčeni, že se nám postupnými krůčky podaří vybudovat silný mládežnický klub, který bude stát na pevných základech, kamarádských vztazích a také transparentním účetnictví,“ říká k vzniku hokejového klubu Martin Cimrman, předseda HC Teplice.

Z Cimrmanových slov je patrné, že se hokejový oddíl zaměří především na mládež, mužstvo dospělých v Teplicích nebude. Alespoň ne výhledově, Huskies si své hráče totiž chtějí vychovat. Ve vedení klubu jsou bývalí hokejisté Teplic Cimrman, Brda nebo Zahálka, čestným prezidentem je Zdeněk Skořepa, který hrál extraligu za Litvínov, Slavii nebo Třinec. „Budeme mít jen licencované trenéry, chceme s dětmi pracovat co nejlépe. Od nové sezony chceme některé třídy zapojit do svazových soutěží. V současné době ale nemáme ani jednoho hokejistu, získáme je až na náborech. Z Bíliny kluky přetahovat nebudeme, pouze kdyby k nám sám někdo chtěl přijít,“ nastínil Skořepa.

Podpora města

Huskies budou mít velkou podporu statutárního města Teplice, jemuž zimní stadion patří a z jehož peněz byl postavený. „Jsme rádi, že se hokej po určité době vrací do Teplic. Klub se budovat od nuly, o to více by měl být stabilnější. Naší ambicí není extraliga, ale byli bychom rádi, kdyby tu vyrostli hráči typu Zdeňka Skořepy nebo Roberta Langa, kteří s hokejem začínali v Teplicích. Huskies budou na základě nájemní smlouvy částečně zvýhodněn, navíc jsou pro nás jediným hokejovým klubem, žádný jiný tam působit nebude. Český hokej (svaz - pozn. autora) nám potvrdil, že náš výběr lidí, kteří vedou klub, je správný,“ potvrzuje primátor města Teplic Hynek Hanza.

První nábor HC Teplice naplánoval na neděli. Situoval ho do Ice Arény u Obchodního centra Olympie. „Hlavní náborový den je v neděli, na kluzišti budeme od 12 do 18 hodin. Nebude se jednat o klasický nábor, protože tamní kluziště není velké, půjde spíš o nábor formou her. Děti budou moct soutěžit o propagační předměty, například o dresy české hokejové reprezentace,“ láká Josef Brda, jeden z členů výkonného výboru, zájemce.

Tepličtí mají zájem o kluky ročníků 2010 a mladší, uvítají také děvčata ročníků 2009 a mladší. „U Olympie budeme i v pondělí a v úterý od 16 do 18 hodin, po otevření zimního stadionu budou nábory pravidelně každou sobotu, navíc chceme oslovit školky a základní školy, a to nejen v Teplicích, ale i v okolí. Rádi bychom totiž vytvořili pevné jádro naší hokejové smečky,“ usmívá se Brda.

Slovo smečka používá záměrně, vedení klubu se totiž líbil název Huskies. „Jedná se o severské psy. Jsme Severočeši, chceme vytvořit správnou hokejovou smečku severských psů. Dá se s tím pak pracovat i směrem k dětem ve smyslu různých propagačních věcí a akcí právě pro děti,“ přidává Cimrman.

Zimní stadion bude pro veřejnost otevřený ve druhé polovině února, plánované je poté i slavnostní otevření, které vyšperkuje hokejový zápas zvučných jmen tuzemského hokeje. „Měli jsme malé technické problémy, proto je termín otevření o pár dnů posunutý, nejde ale o nic dramatického,“ ubezpečuje Hanza. V den slavnostního otevření bude pro veřejnost bruslení zdarma, poté budou moct zadarmo bruslit školkové děti a děti ze základních škol prvního stupně. „Chceme děti co nejvíc podporovat, dokonce chceme, aby se chodilo bruslit v rámci výuky na základních školách,“ nastínil teplický primátor sympatickou myšlenku.

Teplický Zimák, který nahradí původní zimní stadion, bude mít kapacitu bezmála 500 míst k sezení, další dvě tři stovky diváků najdou místa na stání na ochozech nad ledem. Zimák nabízí také ubytovnu pro různá soustředění, hokejistům bude sloužit 10 šaten. Hrací plocha má rozměry 56x26 metrů, což jsou parametry splňující potřebná kritéria pro většinu hokejových soutěží řízených svazem Český hokej.