Nejprve nastupoval v soutěži WHA, ale po třech letech přešel do slavné NHL. Tam strávil ještě šest sezon, z nichž byl čtyři roky hvězdou slavného týmu Detroit Red Wings.

Na pražský křest své knihy Václav Nedomanský kvůli zdravotním potížím ze zámoří nedorazil, ale místo sebe poslal audionahrávku.

Patrik Eliáš na archivním snímku
Hokejová Slavia posiluje své sportovní oddělení. Novým poradcem klubu je Eliáš

„Jsem strašně rád, že knížka vyšla, že se mi podařilo dát příběhy dohromady a že nezůstanou utajené, protože některé kapitoly mého života nebyly známé. Jsem rád, že se křtu zúčastnili kamarádi a lidé jako Jaroslav Krupička, Jan Klapáč a Dominik Hašek, kterých si vážím,“ vzkázal.

Za oceánem byl Big Nedo

Rodák z Hodonína byl nezapomenutelným střelcem a kvůli tomu ho milovali fanoušci u nás i v Kanadě. Za oceánem byl Big Nedo. S útočníkem Janem Klapáčem, který hrál za Duklu Jihlava, se poznali v šedesátých letech jako soupeři v lize a pak jako spoluhráči v reprezentaci.

„Tam vzniklo naše neformální přátelství. Vzájemně jsme se navštěvovali, pamatuju, že k nám chodil na špagety. Pak jsme se dlouho nemohli potkávat, ale byl jsem moc rád, že jsme se po letech zase mohli vídat a přátelství udržujeme dodnes. Pro mě byl Vašek vždycky ohromná osobnost,“ vyprávěl Klapáč.

Pavel Francouz
Smolař Francouz. Gólmana zradilo zdraví, končí sezonu v NHL a vrací se do Česka

Dominik Hašek Nedomanského jako hráče nepamatuje, ale byl přítomný tomu, když byl v roce 2019 v Torontu uvedený do Síně slávy NHL. Není bez zajímavosti, že z Čechů na tuto poctu dosáhli jen oni dva.

„Pamatuji se, že mluvil perfektně spatra. Já to měl o pět let dřív napsané a četl to z papíru,“ poznamenal s úsměvem bývalý výborný brankář.