Nevraživost mezi Spartou a Libercem začala po třetím utkání čtvrtfinále. V něm vstřelila Sparta rozhodující branku v poslední minutě, a to po předchozím sporném vyloučení Jakuba Klepiše. Liberecký trenér Patrik Augusta si následně stěžoval na simulaci Miroslava Formana v klíčovém okamžiku.

Sparta v úvodním zápase čtvrtfinále play-off deklasovala liberecké Bílé Tygry.
První mečbol Sparta nevyužila. Doma ale bude mít k dispozici další

Emoce ale naplno vypluly až po čtvrtém zápase, který Liberec vyhrál 4:2 a snížil stav série na 1:3. „Myslím, že utkání ovlivnily některé momenty, které v českém hokeji bohužel furt jsou. Jestli se bavíme o tom, že někdo kňourá do novin a vytvoří se mediální tlak, tak to nyní úplně přesně zapůsobilo,“ utrousil nasupeně trenér Sparty Josef Jandač.

Surový zákrok 

Trenér Liberce naopak těžce nesl surový zákrok Gennady Stolyarova na hvězdu domácích Ladislava Šmída, po kterém se strhla hromadná bitka. „No name hráči nám tady zraňují top hráče českého hokeje,“ řekl Augusta.

Liberec - Sparta. Čtvrtý zápas čtvrtfinále.
Liberec odvrátil vyřazení a vrací sérii do Prahy, v závěru se strhla bitka

„Nechci, aby to vyznělo tak, že tady kňouráme, ale já prostě jen reaguji a chráním své hráče stejným způsobem, jako to včera zkoušel Augusta,“ kontroval mu trenér Sparty. „Takže nechce brečet a už brečí? Já bych mohl konstatovat faul Sobotky na Vlacha,“ vrátil Jandačovi úder Augusta.

Pátý zápas se hraje v pondělí v Praze a už teď je jasné, že nejenom na ledě to bude vydatně jiskřit.