Energie přitom stejně jako v předchozích domácích zápasech začala aktivně a na hostující branku střílela ze všech možných pozic. Největší příležitost ke skórování měl Rachůnek, který však z bezprostřední blízkosti nedokázal bekhendovou střelou přehodit Lukášův beton.

Při signalizovaném vyloučení jednoho z domácích hráčů to byly naopak hosté, kdo otevřel skóre. Nahození Kučného za modrou skončilo za zády překvapeného Honzíka.

O několik vteřin později mohl navýšit vedení Středočechů Lenc, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil branku. Přidat druhý gól se podařilo až v 15. minutě Pabiškovi, který po nezištné přihrávce Urbana zůstal zcela osamocen před domácím gólmanem. Hráči z lázeňského města mohli paradoxně korigovat výsledek ve vlastním oslabení, při přečíslení dvou na jednoho však šanci zahodil Stloukal.

Ve 23. minutě při vyloučení Benáka využil přesilovou hru střelou pod horní tyči Vampola a o čtyři minuty později to s šancemi domácích na bodový zisk vypadalo ještě hůře. Po přečíslení dvou na jednoho počtvrté překonal Honzíka střelou po ledě Lenc. Pro karlovarského gólmana následně duel skončil, nahradil jej Závorka.

Ve 29. minutě nepříznivé skóre pro domácí korigoval Sičák, který si sjel až před branku a zužitkoval ideální nahrávku Skuhravého. Gól domácí nabudil, zvýšili aktivitu a v přesilové hře se jim podařilo přidat další branku. Lukáše prostřelil Američan Mullane, který si tak připsal premiérovou extraligovou trefu.

Pro hosty mohlo být ještě hůře ve chvíli, kdy krátce po sobě usedli na trestnou lavici Vampola a Kučný, Energie však 104 vteřin trvající přesilovku pět na tři nevyužila.

Ve třetím třetině si i přes narůstající počet vyloučených udržovala Boleslav svůj bezpečný dvoubrankový náskok. Karlovarským hráčům nešla upřít snaha, ale jenom ta na zkušené mužstvo zelenobílých nestačila. Pokus o zkorigování nepříznivého výsledku odvoláním Závorky z branky v poslední minutě utkání potrestal Žejdl a střelou do prázdné branky dal výsledku definitivní podobu.


Hlasy trenérů po zápase 8. kola hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav:

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Když pustíte tak silný tým, jako je Mladá Boleslav, do vedení 4:0, tak je těžké získat nějaké body. Pozitivní je, že jsme nesložili zbraně a dále jsme bojovali. Bohužel pořád děláme strašně naivní chyby při hře a to musíme dostat pryč, jinak bodovat nebudeme. Zvláště proti tak vyzrálým a zkušeným týmům. Máme mladé mužstvo se spoustou nezkušených hráčů, ale ty chyby musíme eliminovat. Důležitý moment byl samozřejmě při přesilovce pět na tři, tam jsme ještě mohli pomýšlet na přiblížení se alespoň k bodu. Soupeř to výborně ubránil a nic z toho pro nás nebylo. Byl to další bojovný zápas, kdy kluci určitě makali, ale opět nemáme body."

Marian Jelínek (Mladá Boleslav) - "Zápas se mi hrozně těžko hodnotí, protože jsme dnes podali špatný výkon. Myslím si, že pro soupeře to dnes bylo kruté. My jsme utrpěli vítězství. Šli jsme relativně lehce do vedení 4:0, ale pak soupeř nesložil zbraně a snížil na 4:2. Klíčovým okamžikem byla samozřejmě neproměněná přesilovka pět na tři, protože kdyby soupeř dal kontaktní gól, tak si myslím, že třetí třetina by probíhala v jiném tempu a v jiném nasazení. Jsme rádi, že máme tři body, ale s výkonem určitě spokojeni nejsme. Já nechci, aby to znělo sarkasticky a ironicky, ale takhle bojovat Vary jsem už dlouho neviděl. Dnes si domácí nezasloužili prohrát a my jsme si nezasloužili vyhrát."


HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Sičák (Skuhravý, Mullane), 31. Mullane (Sičák) - 6. Kučný (Jonák, Žejdl), 15. L. Pabiška (Urban, Jonák), 23. Vampola (Žejdl, Stříteský), 27. Lenc (Urban), 60. Žejdl (Vampola, Klepiš). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 2548.


Sestavy:

Karlovy Vary: Honzík (28. Závorka) - Dujsík, Harant, M.Rohan, Sičák, Benák, T. Dvořák - Kindl, Stloukal, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Mullane - Gorčík, Matuš, Kohout - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Mladá Boleslav: Lukáš - Voráček, Stříteský, Kurka, Hanzlík, Pastor, Kučný - Lenc, Musil, Hyka - Pacovský, Klepiš, M. Látal - Žejdl, Vampola, Orsava - L. Pabiška, Urban, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.