Člen českého týmu pro olympijské hry ve Vancouveru Josef Vašíček pomohl v Kontinentální hokejové lize jednou brankou k vítězství Jaroslavle 2:0 nad Torpedem Nižnyj Novgorodem.

Urostlý útočník vstřelil sedmnáctý gól v sezoně a dotáhl se mimo jiné na spoluhráče Zbyňka Irgla, jenž mu na dnešní trefu nahrál.

Devětadvacetiletý Vašíček ujel v 6. minutě v oslabení s Irglem a otevřel skóre zápasu. V přesilovce pak ještě v úvodní třetině zvýšil Afanasenkov, a protože tím se střelecký účet utkání vyčerpal, připsal si Vašíček vítěznou branku.

V dresu hostů se neprosadil nejlepší český kanonýr v soutěži Pavel Brendl, jenž čeká na jubilejní 20. zásah v sezoně.

Výhry svých týmů střelecky podpořili i další dva Češi. Útočník Leoš Čermák vstřelil první gól Novosibirsku při vítězství 4:3 nad Chabarovskem, obránce Karel Rachůnek skóroval za asistence Jiřího Hudlera za Dynamo Moskva v duelu proti Magnitogorsku (2:1).

Kontinentální hokejová liga:
Novosibirsk – Chabarovsk 4:3 (za domácí Čermák 1+0), Togliatti – Petrohrad 1:2, Balašicha – CSKA Moskva 1:2 po sam. nájezdech, Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:1 (za domácí Rachůnek 1+0, Hudler 0+1), Jaroslavl – Nižnij Novgorod 2:0 (Vašíček 1+0, Irgl 0+1), Kazaň – Čerepovec 2:1 po sam. nájezdech, Nižněkamsk – Atlant Mytišči 3:4, Spartak Moskva – Viťaz Čechov 5:3,Dinamo Minsk - Jekatěrinburg 4:0,Dinamo Riga - Čeljabinsk 2:3.