„Jsem rád, že mnou předloženou změnu struktury podpořila rada města a následně i spoluvlastníci klubu. Zrušeno bude představenstvo spolku a tím i post prezidenta spolku, prokura společnosti, rada jednatelů, prezidium společnosti a tím i reprezentativní post prezidenta, který dle zvyklostí zastával primátor Zlína,“ upřesnil primátor Jiří Korec.

Na posledním pondělním jednání vlastníků získal podporu návrh města, na jehož základě dojde ke zrušení všech kolektivních orgánů mimo dozorčí radu.

Martin Pešout po pěti sezonách končí v Energii.
Daň za letošní neúspěch. Vary neprodlouží trenérovi Pešoutovi smlouvu

Zlínský hokej se tak vrátí ke klubové struktuře, která vznikne díky personálnímu propojení jednotlivých orgánů ve společnosti Berani Zlín s. r. o. (A tým mužů – I. liga) a zapsaném spolku HC Berani Zlín (mládež).

„Budou tak nastaveny jasné pravomoci a zodpovědnosti jednotlivých osob ve vedení,“ zdůraznil Korec.

Zlín musí najít nového šéfa

Prvním krokem pro překlopení do nové struktury klubu bude obsazení pozice výkonného ředitele společnosti Berani Zlín s. r. o., který bude zároveň generálním manažerem zapsaného spolku.

„Přesné požadavky a podmínky budou vypsány a zveřejněny v nejbližších dnech. Stejně jako proběhne výběr nového generálního manažera, šéfa klubu. Předpokládá se, že tato pozice bude obsazena v řádu týdnů,“ upřesnil bývalý prezident zlínského hokejového klubu.

Sport hokej předkolo play-off 5. zápas Liberec - Kometa Brno
Kometa opět spadla. Je průměrná a Mueller nemládne, varuje expert

Obsazením tohoto nejdůležitějšího postu bude následně zrušena rada jednatelů – aktuálně Patrik Kamas (PSG a. s.), Jan Štětkář (město Zlín) a Jiří Marušák (spolek HC Berani Zlín), která bude mít do té doby plné kompetence.

Vybraný výkonný ředitel a generální manažer v jedné osobě si následně vybere sportovního manažera, který nastaví dlouhodobou sportovní strategii a vizi a také manažera mládeže. Ten pak zabezpečí přenos vize i herního stylu do mládežnických celků, které jsou a budou velmi důležitou součástí zlínského hokeje.

Nová struktura fungování zlínského hokejového klubu.Nová struktura fungování zlínského hokejového klubu.Zdroj: Deník/Martin Břenek