České Budějovice - Třinec 5:4 po prodloužení

Domácím Budějovicím se podařilo zaskočit vedoucí Třinec a po brankách Vondry, Koláčka a Hanzla vedl Motor už 3:1. Třinci se povedlo sice srovnat, ale Hanzl přidal druhý gól a vedení 4:3. Utkání do prodloužení poslal Miloš Roman, v něm ale v poslední minutě získal dva body na jih Čech Jakub Valský.

Nejzkušenější útočník Motoru Michal Vondrka slaví první gól do sítě Třince.
Motor poprvé v letošní sezoně dostal na kolena vládce extraligy z Třince

Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 5:4 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Vondrka (M. Beránek, M. Hanzl), 12. Koláček (Chlubna, Percy), 22. M. Hanzl (Pech, Štencel), 35. M. Hanzl (Percy, Štencel), 65. Valský (Štencel, Pech) - 17. Hrňa (Martin Růžička, M. Doudera), 29. Martin Růžička (M. Doudera, P. Vrána), 31. Chmielewski z trestného střílení, 43. Miloš Roman (Dravecký). Rozhodčí: Hradil, Pilný - Frodl, Bohuněk. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 1000 (omezený počet).
Sestavy:
České Budějovice: Hrachovina - Bučko, Percy, Vráblík, Štencel, Bindulis, Šenkeřík, Štich - Valský, J. Novotný, J. Ondráček - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - Gulaš, Pech, Holec - Chlubna, Koláček, Vondrka. Trenér: Modrý.
Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, A. Nestrašil - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Kofroň. Trenér: Varaďa.

Hradec Králové - Liberec 6:2

Tomu se říká odpověď na sérii tří porážek. Hradec po dvou třetinách vedl 4:0 a jasně v utkání dominoval, ve třetí třetině se trefil i dvakrát Liberec, který korigoval na závěrečných 2:6. Hradec se tak vrátil na druhé místo před Pardubice.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Kelly Klíma (Štohanzl), 19. McCormack (Ščerbak, Orsava), 27. Lev, 38. Jergl (Lalancette, Miškář), 44. Ščerbak (Orsava), 58. Smoleňák (Oksanen, F. Pavlík) - 52. Filippi (Birner), 59. Derner (Ordoš). Rozhodčí: Šír, Horák - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 816 (omezený počet).
Sestavy:
Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Jank, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Nedomlel - Oksanen, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Ščerbak - Jergl, Lalancette, Miškář - Kelly Klíma, Koukal, Štohanzl. Trenér: T. Martinec.
Liberec: Kváča - Štibingr, Šmíd, Ivan, Rosandič, Melancon, Derner - A. Najman, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - Faško-Rudáš, Šír, Rychlovský - Čederle. Trenér: Augusta.

Litvínov - Zlín 3:4 po prodloužení

Nic nenasvědčovala tomu, že utkání skončí jinak, než jasnou výhrou Litvínova. Ten totiž vedl v 51. minutě už 3:1, Zlín ale dotáhl po slepených brankách Malleta s Ferencem zápas až do prodloužení. V tom o výhře Ševců rozhodl Hejcman. Domácí se tak více a více přibližují boji o baráž.

HC Verva Litvínov - PSG Berani Zlín 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Balinskis (Estephan, P. Zdráhal), 20. P. Zdráhal (Irving), 49. P. Zdráhal (Jarůšek) - 35. Zabusovs (Gazda), 52. Mallet (Honejsek, Claireaux), 53. Ferenc (Kubiš, Zabusovs), 62. Hejcman (Zabusovs). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Sestavy:
Litvínov: Godla - Irving, Balinskis, Strejček, Hrbas, Stříteský, Demel, D. Kolář - P. Zdráhal, Estephan, Jarůšek - Fronk, V. Hübl, P. Straka - P. Svoboda, M. Sukeľ, A. Kudrna - Havelka, Jurčík, M. Chalupa. Trenér: V. Růžička.
Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, Suhrada, O. Němec, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Claireaux, R. Veselý, Mallet - Michasjonok, Honejsek, Makarenko - Okál, Hejcman, Kubiš - Köhler, P. Sedláček, Zabusovs. Trenér: L. Jenáček.

Vítkovice - Kladno 2:1 po prodloužení

V od začátku velmi defenzivně vedeném utkání se dostaly do vedení domácí Vítkovice, když se trefil Hruška. Do prodloužení utkání dostal Dotchin, o třeté výhře Vítkovicích nad Kladnem v této sezoně ale rozhodo Marosz. Vítkovice si tak upevnily páté místo.

Hokejisté Vítkovic v utkání 46. kola extraligy proti Kladnu.
Bod z Ostravy je málo, unavené Vítkovice podržel Dolejš

HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branka a nahrávky: 23. J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok), 62. Marosz (R. Polák) - 45. Dotchin (Beran, Zikmund). Rozhodčí: Pražák, Kubičík - Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Sestavy:
Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Solovjov, Stehlík, Galvinš, L. Kovář, Koch, Plášil - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Bukarts, Lindberg, Marosz - Kalus, Flick, Lednický - Fridrich, Chlán, Bernovský. Trenér: Holaň.
Kladno: Bow - Kehar, Dotchin, Ticháček, Wood, Baránek, Suchánek, Arzamascev - Kubík, Plekanec, Hlava - Melka, Zikmund, Pytlík - Kadlec, Filip, Indrák - Beran, Kuťák, Babka. Trenér: Čermák.

Boleslav - Olomouc 2:3

Olomouc zabrala výsledkově po čtyřech prohrách, stěžejním bodem byly přesilovky. Ty Hánáci využily dvě a po gólech Rašnera, Nahodila a Navrátila si odváží cennou výhru z ledu Bruslařů.

Tipsport extraliga, 46. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Olomouc
Výsledková houpačka pokračuje. Po výhře přišla domácí prohra

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Kotala (D. Šťastný, Pospíšil), 43. P. Kousal (Hanousek) - 3. Rašner, 13. Nahodil (Ondrušek, J. Knotek), 37. Navrátil (Olesz, Kusko). Rozhodčí: Pešina, Ondráček - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 909 (omezený počet).
Sestavy:
Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Moravec, Hanousek, Bernad, Fillman - D. Šťastný, Fořt, Lunter - Kelemen, Kotala, Pospíšil - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, Kantner. Trenéři: Rulík a Patera.
Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, Rutar- Bambula, Krejčí, J. Káňa - Navrátil, Lichanec, Olesz - Kunc, J. Knotek, Kusko - Nahodil, Burian. Trenér: Tomajko.

Kometa Brno - Karlovy Vary 1:2 po nájezdech

V brance Brna se ke své obnovené premiéře postavil Marek Čiliak, ta mu ale relativně zhořkla. Kometa se sice zásluhou Zbořila dostala do vedení, o dvě minuty později ale vyrovnal obránce Pulpán. Poměrně nezáživné utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých o výhře Varů rozhodl vítězným nájezdem Rymon.

V zápase proti Karlovým Varům se poprvé po návratu do Brna představil v dresu Komety i brankář Marek Čiliak. Kometa padla 1:2 po samostatných nájezdech.
Čiliakova premiéra po návratu do Komety: důležité zákroky i gól od teenagera

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0).
Branky a nahrávky: 31. A. Zbořil (Ďaloga, Ostřížek) - 33. Pulpán (T. Mikúš, Flek), rozhodující nájezd Rymon. Rozhodčí: Kika, Vrba - Axman, Kajínek. Vyloučení 2:3. Bez využit. Diváci: 1000 (omezený počet).
Sestavy:
Brno: Čiliak - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Tansey - Mueller, P. Holík, Ostřížek - L. Horký, Krištof, Kollár - Vincour, Rákos, R. Pavlík - Meluzín, A. Zbořil, Šik. Trenéři: Zábranský a Kalous.
K. Vary: F. Novotný - M. Rohan, D. Mikyska, T. Havlín, Parkkonen, Tureček, Pulpán, Vodička - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - Rymon, Jiskra, Hladonik - Křehlík, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.